Uzenáč

Dala jsem výpověď dohodou z důvodu stěhování do jiného kraje. 2 dny před odchodem mi „šéfová“ dělá zle. Jak postupovat?

Šéfová souhlasila a nyní dělá zle. Napsala mi další plán služeb na příští měsíc. Jak mám postupovat?

Nejlepší odpověď
quentos

„Dát výpověď dohodou“ je nesmysl. Buď jste dala výpověď (což je vždy jednostranný akt, buď ze strany zaměstnavatele nebo ze strany zaměstnance), nebo došlo k ukončení pracovního poměru dohodou. Dokud nebudeme vědět, co z toho se stalo a co přesně se děje teď (co si představit pod „dělá zle“), nelze radit.

Další odpovědi
led

Upozornite ju, so všetkou slušnosťou, že jej rozpis nemôžte prijať, pretože v danú dobu nie ste už jej zamestnaňkyňou, viď dohoda o rozviazaní pracovného pomeru pokiaľ bola daná písomne. Podajte to tak, akoby v návale starostí, na túto „maličkosť“ pozabudla.
PS. Výpoveď dohodou nie je správna formulácia. Je Dohoda o rozviazaní pracovného pomeru.

Edison

Pokud zaměstnavatel dohodu přijal, souhlasil a podepsal, pak nelze bez souhlasu obou stran dohodu a její podmínky měnit.

Mc Merkurion

… no, a od kdy platí ??? … kdys jí podávala ??? … vzala dohodu ??? … takže, nejni to třeba tak, že v tom máš hokej a šéfová neprudí, ale jen využívá poslední měsíc lhůty k práci ???
[odpověď upravena, původní znění byla blbost: … no, a od kdy platí ??? vona i výpověď dohodou má většinou dva měsíce lhůtu a začne běžet od prvního dalšího měsíce … takže, nejni to třeba tak, že v tom máš hokej a šéfová neprudí, ale jen využívá poslední měsíc lhůty k práci ??? ] …

Ametyst

Pokud ví, kam se stěhuješ, je to prachobyčejná zavist.

Dochy

Musíš vědět, zda jsi podala výpověď, nebo zda jsi se zaměstnavatelem uzavřela dohodu o ukončení prac. poměru. To je základ. Ukončení prac poměru (jak výpověď, tak dohoda) je ze zákona písemné, takže stačí se podívat do toho papíru.

McMerkurion: „vona i výpověď dohodou má většinou dva měsíce lhůtu a začne běžet od prvního dalšího měsíce“ – promiň, ale blbost. Buď výpověď a počítá se výp. lhůta dle zákona, nebo dohoda a pak platí podmínky dohody (pokud se na tom obě strany shodnou) – Dohoda se zpravidla uzavírá právě proto, aby bylo možno zaměstnání ukončit dříve (ihned/ke konci měsíce/za měsíc)… Dohoda s respektováním 2 měsíční výpovědní lhůty sice je možná, ale nemá velký význam..

Mc Merkurion

@Dochy: … asi máš pravdu, já výpověď ještě nedával (z práce), a když jsem nastupoval, tak byly dva výpovědní termíny (na jaře a na podzim, jinak na dohodu po dvou měsících, ale to už je fakt asi pravěk) …

Edison

McM: Nic jako výpověď dohodou neexistuje. Existuje ukončení poměru dohodou, nebo výpovědí. U výpovědi je zákonem stanovená výpovědní lhůta, u dohody nic takového není. Ani se nic takového nedohaduje. Dohaduje se konkrétní datum ukončení pracovního poměru. Jak si to strany domluví a podepíší je jejich věc.