marci1

Dala by se zastavit na nezbytně nutnou dobu letecká doprava z Číny?

Zdá se vám dostatečná kontrola cestujících na to, jestli mají horečku? ☹
Dnešní stav (25.1.2020 12:01 hod.) nakažených lidí v jednotlivých státech:
Confirmed coronavirus cases:

  • China
  • United States
  • France
  • Japan
  • South Korea
  • Taiwan
  • Singapore
  • Thailand
  • Australia
  • Nepal
  • Vietnam
  • Hong Kong
  • Macau
  • Malaysia

Nejlepší odpověď
Kepler

Dostatečné se mi to nezdá, cestující může být nakažen, ačkoliv se příznaky ještě neprojevují – existuje určitá inkubační doba. Zatím ale asi nic jiného není, než to měření teploty a je to lepší než nic. Úplné zastavení leteckého provozu na delší dobu si neumím představit.

Další odpovědi
annas

Dnes ráno jsem poslouchala zprávy SK.

V uzavřeném městě (zapomněla jsem název) žije 1 slovenský mladík – nějaký vzdělávací kurs. Hovořil s rodiči přes FB, že Čína chce všechny jedince, kteří patří do EU, vrátí do Evropy, ale nevěděl kdy.

Ukazoval fltografie – prázdné obchody, s potraviny, jinde docházely roušky a jiné další věci.. Zatím je v pořádku, nevychází, živí se činskými polévkami, zásobil se vodou.

Jde o uzavřené město,. nikam nemůže odjet, tudíž čeká, zda a kdy obdrží nějaký kontakt z velvyslanectví.

Takže těžko říct, jak to bude Čína řešit. Potřebuje dovážet i vyvážet zboží, zřejmě chce také poslat pryč cizí obyvatele, aby neměla problémy třeba s jejich léčením atd.

Drap

Letecká doprava jde zastavit. Proč také ne. Stačí nepříznivé povětrnostní podmínky a také stojí, a nic závažného pro svět se neděje.
Žádná kontrola na letišti nemůže být bez rizika. Stejně jako jiné nemoci, tak i tato má svou inkubační dobu, a

Edison

Nezapomeň, kolik lodí z Číny je už na moři, a kolik zboží takto cestuje… To by byl krach západní ekonomiky a kultury!! 😁 😁

Kryšpín

Požádat politika z matičky Prahy pana Hřiba a ten to zvládne.