ptáč

Dala by se v základní škole zrušit chemie?

Protože tento obor je pro mnoho lidí – daňových pátců zbytečný.

Nejlepší odpověď
gecco

Zrušit? – určitě ano – zkus oslovit MŠ…
😉
…„zbytečný“…???
Tak to určitě není…
Koukni se, kolik dotazů, třeba jen tady, na Odpovědích, je věnováno chemii – praní, čištění/změkčování vody, čištění oděvů; vaření nebo konzervaci potravin; čištění odpadu, van, umyvadel, toaletních mís, mytí nádobí;…
To všechno je chemie…
😉

Další odpovědi
Drap

Jistě že dala. Stejně jako matematika, jazyk a všechny ostatní předměty. Netuším, jsk jsi dospěl k tomu, že pro většinu lidí je chemie zbytečná.

Mravenec

Chemka není nic těžkého, pár vzorců, zvlášť na základce. Já jí v oboru potřebovat nebudu. 😁

zelí

Nechápu podobné názory. Stačí se naučit pár prkotin a můžeš s tím dělat spoustu parády na základce nebo třeba i celej gympl. Za hoďku, možná dvě, bysme to měli sfouklý :)

lexx

až budeš jednou (řekněme) na vejšce tak dřív či později pochpíš že 70% vědomostí z přednášek je v praxi nepotřebných, k ničemu…fajn, paráda, zkrátíme VŠ studium na dva roky a udělá ji každej, co ty na to ?

ptáč

Gecco, to není stejná chemie ve škole a v praxi. Jde o reklamu.

gecco

Naopak…
Pokud pochopíš chemii na ZŠ (a lépe i na SŠ), reklamě neuvěříš – nepodlehneš…
😉