dust8

Dala by se střecha z eternitu překrýt plechovou střešní krytinou či střešními taškami?

Jestli by to šlo i bez demontáže, protože se jedná o eternit (azbest).

Nejlepší odpověď
Edison

Tahle otázka tu už byla. Není otázkou, jestli to jde, ale že hasiči by tě pak roznesli na kopytech.

Další odpovědi
zjentek

A to víš, že ethernit praská, zvláště pak, pokud výrobky z něj jsou staršího data, konkrétně krytina střechy, kde do ní dennodenně pere slunko, trus ptáků, často pak taky déšť, semena, pyl a mechy? Taková krytina pak při mechanickým zatěžování pukne natotata, tak ti přeji hódně štěstí s překrytím novou vrstvou, bo za á je to zakázaný (není to povolený) a za bé to PROSTĚ NEDÁŠ! (; (Pokud je ten eternit starý jak cyp, což logicky bude, když je dávno zakázanej.)

paul1

Eternitovou střechu je možné po očistění natřít renovačním nátěrem

https://www.re­dok.eu/natery-renovace-eternitovych-strech.htm

cukrar

Jasně že je to technicky možné, pokud tam nejsou střešní okna a další detaily, které by tomuto řešení bránily. Připevníte kvalitně difuzní kontaktní membránu, kontralatě, latě a krytinu.
Nevím proč by Vás hasiči měli roznést na kopytech. Snad mne někdo poučí, jakým předpisem je toto zakázané.