Dala by se ještě někde sehnat kuličková myš, která by měla USB konektor, či je nějaká PS2 přechodka na USB?

Odpovědi
anonym

jistě 🙂 trackball https://mysi.he­ureka.cz/logi­tech-wireless-trackball-m570/ , ten mohu rozhodně doporučit pokud vám dělá problémy ergonomie klasické myši.

ale vážně, starou kuličkovou myš která po podložce luxuje prach a věčně se zadrhává už dnes snad nikdo nevyrábí. Právě pro jejich nespolehlivost byly tak rychle nahrazeny optickými.

cochee

Sehnat se dá, hledej „Dell X7636“. Prodává ji známý zahraniční internetový kšeft, název neřeknu kvůli možnému smazání příspěvku (reklama). Až uvidíš ale tu cenu (a to nepočítám poštovné), tak tě chuť přejde.

Přechodka USB-PS/2 i obrácená existovala, já mám obě, ale fungovalo to jen s myšmi, které se vyráběly jako totožný model pro oba typy připojení, „střeva“ myši zvládala oba protokoly a myši se lišily jen konektorem na kabelu.