michalds

Dají ti v 70 hypotéku? …

… když ví, že za 5 let zemřeš?

Nejlepší odpověď
Schluker

Prijde na to… CNB doporucuje poskytovat hypo max do 65 let. Jsou ale banky, ktere davaji i do 75. Pokud bude uver zajisten vice nemovitostmi, tak to pravdepodobne nebude problem.

Další odpovědi
Drap

Jak to zjistí, že za 5 let umřeš? A i kdyby banky na hypotékách neprodělávají. Pravda je, že s hypotéku pro mladé lidi to je snadnější. Jsou však i lidé, kteří mají hypotéku v sedmdesáti. Každá banka však má trochu jiné podmínky.

elkon

Co to je za blábol, nikdo neví, že za 5 let zemře. A i tak je v tomto věku hypotéka hloupost, člověk už bývá zabezpečen. Jedině, že chce někdo zneužít seniora, aby si vzal hypotéku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

alik360

záleží banka od banky

Pepa25

Ta formulace „ví, že za 5 let zemřeš“ je jednak k sedmdesátiletým diskutujícím necitlivá, ale především není pravdivá. Naděje dožití jsou tady: https://www.czso­.cz/csu/czso/um­rtnostni-tabulky-za-okresy-a-nadeje-doziti-ve-spravnich-obvodech-orp-2015-2019 např. v okrese Olomouc to pro 70leté muže je dalších téměř 13 let …

michalds

Ale to bylo trochu v nadsázce. Podle mě sedmdesátníci to berou taky s nadhledem a hlavně jsou smířeni, že tu nebudou věčně. Nikdo tu nebude věčně, ani ty, Pepo.