Kepler

Dají se záložky webových stránek pořízené ve win7 nějak uložit na zálohový disk?

Chystám se přejít do některého distra Linuxu a tak si zálohuju všechna data na flešku. Těch záložek mám spousty a nerad bych o ně přišel. Dají se ty záložky uložit taky na flešku tak, aby se daly kliknutím otvírat? Nebo je možné používat a přepínat mezi dvěma OS?

Nejlepší odpověď
dust8

A co máš za prohlížeč? Zálohovat záložky je snad možne v Chrome, Firefoxu, Opeře atd. snad všude v dnešní době. Mrkni pořádně do nastavení. Měla by tam být i kategorie pro záložky. Myslím, že jsem kdysi zálohoval všechny záložky do souboru a šlo i do html formátu, že pak šlo rozkliknout všechny záložky přes jeden jediný soubor po kliknutí na jednotlivé odkazy. A jestli jde přepínat mezi dvěma OS? Ano jde, ale každý by měl být nainstalován na jiném disku, takže je potřeba dvou disků v PC, alespoň myslím.

Další odpovědi
aliendrone

V prohlížeči vyber možnost „exportovat záložky do HTML“ (nejlépe), poté je stejným způsobem budeš „importovat z HTML“ (jen vybereš „import“). Pravděpodobně tuto možnost hledej v „záložkách“ (hledej/rozklikávej tak dlouho, dokud na to nenarazíš, určitě to tam je). Třeba Firefox: klikneš na ikonu „záložky“, vybereš „zobrazit všechny záložky“, tam vybereš „import a záloha“ a následně „exportovat záložky do HTML souboru“. Soubor s exportovanými záložkami si uložíš a až bude třeba, budeš pak z něj záložky imortovat.

Pozor – obvykle je tam i prostá možnost „zálohovat/ob­novit“, ale tu NEDOPORUČUJI. Jednak v případě přenosu mezi widlí a linux verzí prohlížeče můžou nastat problémy (při stejném OS ne), druhak (a to HLAVNĚ!) tím zálohuješ VŠECHNO (celé nastavení), tedy i to, co NECHCEŠ a o čem třeba ani nemáš ponětí a rád by ses toho zbavil (nějaký sajrajty). Použití exportu do HTML to vylučuje, zálohuješ JEN záložky samotné. A v HTML souboru ti ty odkazy budou dostupné z JAKÉHOKOLIV prohlížeče i BEZ IMPORTU (prostě soubor se záložkami otevřeš a poklikáš na odkaz – to v případě, kdybys z nějakého důvodu nechtěl provést import záložek – kupříkladu nahodilé jednorázové použití jiného prohlížeče atd.).

Edison

Mě se dokonce přenášej mezi widlema a několika jabkama…

dust8

Snad víš do čeho se chystáš, protože Linux se chová dost jinak, než windows. Některé věci se tam celkem složitě nastavují a lecos jentak nejde, ale pokud máš trpělivost atp, tak směle do toho. Můžeš to mít jako výukový systém na druhém disku.

Kepler

Jo, s tím počítám a celkem dlouho už nemám odvahu do toho jít, ale asi budu muset. Dva disky sice v PC nemám, ale můžu si ho rozdělit. Snad to bude stačit.

aliendrone

Kepler>>> Hele bejku, enem tak náhodou ohledně těch disků, tak jestli nemáš SSD, KUP HO!!!! I ten nejpitomnější za blbou JEDINOU tícku se ti VYPLATÍ! Budeš mít pocit, žes koupil novou mašinu! (pokud budou na něm nainstalovány operační systémy) A starej plotňák (HDD) si nech na filmy, zálohování atd., pod tohle se ti každý uživatel podepíše krví, že to má VELKÝ smysl. Ta tícka tě nezabije a ještě ten samý den, co ho začneš používat si dáš minimálně desítky pohlavků za to, žes to neudělal už dávno. A namontovat ho do mašiny zmákneš neboj nic.
https://www.al­za.cz/levne-ssd-disky/18845887­.htm#f&limit=-1--1500&cst=null&cud=0&pg=­1&pn=1&prod=&par278=2400­00--7680000&sc=570

cochee

I já doporučuju. Zatím s tím nemám osobní zkušenost doma, ale obstarší komp s Linuchem, který jsem „zdědil“ v práci a který obsahuje SSD a přitom je jinak o dost slabší než to, co mám doma, tak výkonově po*ere můj domácí komp od hlavy až k patě.