doktorwho

Dají se z pistolí na slepé náboje střílet náboje flobert s potřebnou redukcí?

Omlouvám se, zapomněl jsem specifikovat. Mám na mysli plynové pistole na slepé / akustické náboje.

Odpovědi
elkon

Co je to za hloupost, do většiny zbraní existují slepé i ostré náboje. Záleží jen, které použiješ. Plynové pistole jsou něco jiného.

led

Hovorí sa, že pištoľ na slepé náboje má slepú hlaveň. Slepé náboje majú len náplň a zátku v stlačenom ukončení nábojnice, nesmú mať náboj.
Strelná zbraň na slepé náboje musí mať vnútorný otvor hlavne zaliatý, prípadne menší, ako je priemer prípadného náboja a byť upravená pred nabitím ostrého náboja… Takéto „nefunkčné“ zbrane sa používajú napríklad v divadlách počas predstavenia a ich použitie je definované zvláštnymi predpismi. V žiadnom prípade ani so „slepou“ zbraňou nemierte na človeka! „Náhoda je blbec, aj plynovou zbraňou môžte ublížiť!“

paul1

Plynové pistole jsou buď na slepé poplašné náboje, nebo na slepé plynové, paralyzující. Ostré náboje do každé plynové pistole se použít nedají, nemají na to uzpůsobenou hlaveň. S použitím nástavce je možné je použít k střílení světlicemi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.