Avatar uživatele
Kepler

Dají se vypěstovat brambory i z kupovaných hlíz v marketu?

Nebo jsou nějak ošetřeny proti klíčivosti? Jakou odrůdu byste doporučili pro pěstování v pytli na balkóně?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dubraro, EKSOT123 před 1647 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

…daj, ošetřování proti klíčivosti se dělá většinou jen jedním způsobem: dobrej sklep a přebrání a balení před expedicí …

… píšu o českých bramborách …

… zjistíš to snadno: začnou klíčit, je stejně lepší je sázet již mírně naklíčené …
… ale je na to vhodnější koupit sadbové brambory …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Pokud je „marketem“ myšlen běžný maloobchod s potravinami tak nedají, jsou ošetřeny proti klíčivosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Hmm… to tě musí kobzol hodně bavit! Obávám se, že pěstování tímto způsobem se po všech stránkách nevyplatí, i když… ze dva ze tři ZDRAVÉ obědy by možná mohly stát za to úsilí. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Jak ze kterých. Na internetu je dostatek odkazů o ošetřování brambor proti klíčivosti a v obchodech je část brambor ošetřených. Ty prodávané v zimě a na jaře bych řekl, že budou jistě ošetřené. Protože je většinou jím i se slupkou, tak se asi dost najím i těch chemikálií. Kdo má dobrý sklep, určitě se vyplatí si je koupit u soukromníka. Někdy se takto brambory stříkají ještě na poli, takže ti můžou blbě klíčit i brambory napaběrkované po sklizni na poli. Naštěstí se prý poslední dobou šlechtí brambory s prodlouženou dobou dormance, aby se nemusely stříkat. Uvidíme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

zjentek: Tak ono na pěstování brambor toho zas tak moc není… Pokud je odpočatá půda a přidáš trochu hnoje, v zásadě nic dalšího nepotřebuješ a z 30g brambůrky Ti naroste i několik půlkilových kousků

před 1646 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jo ale na půlkilový kobzol musíš být taky hlupý sedlák, jinak to nefunguje… aspoň tak še u nas na Prajzke pravi! (;

před 1646 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jsem hloupej dost 😉
Na pronajaté zahrádce, která před námi zůtala asi 2 roky ladem jsme zryli trávník, do drnů naházeli sadbu co žena dostala jako zbytek po sázení od sousedky a byly z toho "B"rambory…
Popisoval jsem kolegům… K obědu (pro dva) jsem uvařil 3 brambory, pak jsme si to ohřáli ještě k večeři, další den jsem to dojídal k obědu a zbytek už pak bylo třeba vyhodit…

Zvážil jsem jednu náhodně vybranou z těch větších a měla nějak okolo 650g

před 1645 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek