Avatar uživatele
kanedej

Dají se vrátit uložené změny ve fotce ?

Upravuju v Zoneru (Zoner Photo Studio 14) a občas se mi stane, že mi ujede ruka a místo Uložit jako.. kliknu na Uložit ..tím pádem nemám originál fotky, ale jenom tu upravenou. Dá se to nějak vrátit ?

Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, bolak před 3712 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Zásadní chyba. S originály se nepracuje. Vrátit se to nedá.
Doplňuji:
Je ještě jeden důvod proč se s originály nepracuje. Každé opakované uložení jpg znamená další degradaci kvality díky kompresy jpg.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zazálohuj si originál předem (udělej „Uložit jako…“ jako první krok úpravy fotky) a nebo si fotky, které budeš upravovat, zkopíruj do jiného adresáře (než máš originály) – jinak to vrátit nelze, použitím „Uložit“ upravená fotka tu původní ´přemázne´.
Doplňuji:
Beer: Já si fotky (´originály´) automaticky uložím do zálohy a teprve pak si jinam zkopíruju ty, které budu aktuálně upravovat…
To až tak moc nezdržuje.
BTW – i když nafotím třeba za akci ´stovky´ fotek, stejně pak účastníkům pošlu tak deset-dvacet nejzajímavějších (kdo by se na větší množství koukal?). Ale nechám si všechny (kromě opravdu nepovedených).
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Bohužel, zpět to už nejde..musíš holt dávat větší pozor ))
P.S. Zoner používám také
Doplňuji:
Postup od mowla jsem používal také, jenže časem jsem zjistil, že při větších dávkách obrázků mne to hodně zdržuje a také zbytečně zatěžuje můj stařičký počítač ))

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Vrátit se to nedá, v budoucnosti pracuj raději s kopiemi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek