kanedej

Dají se vrátit uložené změny ve fotce ?

Upravuju v Zoneru (Zoner Photo Studio 14) a občas se mi stane, že mi ujede ruka a místo Uložit jako.. kliknu na Uložit ..tím pádem nemám originál fotky, ale jenom tu upravenou. Dá se to nějak vrátit ?

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
mosoj

Zásadní chyba. S originály se nepracuje. Vrátit se to nedá.
Doplňuji:
Je ještě jeden důvod proč se s originály nepracuje. Každé opakované uložení jpg znamená další degradaci kvality díky kompresy jpg.

Další odpovědi
anonym

Zazálohuj si originál předem (udělej „Uložit jako…“ jako první krok úpravy fotky) a nebo si fotky, které budeš upravovat, zkopíruj do jiného adresáře (než máš originály) – jinak to vrátit nelze, použitím „Uložit“ upravená fotka tu původní ´přemázne´.
Doplňuji:
Beer: Já si fotky (´originály´) automaticky uložím do zálohy a teprve pak si jinam zkopíruju ty, které budu aktuálně upravovat…
To až tak moc nezdržuje.
BTW – i když nafotím třeba za akci ´stovky´ fotek, stejně pak účastníkům pošlu tak deset-dvacet nejzajímavějších (kdo by se na větší množství koukal?). Ale nechám si všechny (kromě opravdu nepovedených).
😉

beer

Bohužel, zpět to už nejde..musíš holt dávat větší pozor ))
P.S. Zoner používám také
Doplňuji:
Postup od mowla jsem používal také, jenže časem jsem zjistil, že při větších dávkách obrázků mne to hodně zdržuje a také zbytečně zatěžuje můj stařičký počítač ))

Emefej

Vrátit se to nedá, v budoucnosti pracuj raději s kopiemi.