carlosbomber

Dají se u nás ješte někde sehnat býči koule?

Za komunistů to bylo běžně,te´d jsem to nikde neviděl.

Nejlepší odpověď
briketka10

Běžně vídávám v Globusu a jednou jsem je i koupila :)

Cena je cca 70,–Kč, jako vnitřnosti (játra, ledvinky a srdce)

Další odpovědi
Kepler

Myslím že to nebylo docela běžné ani za komunistů, snad jen pro toho kdo dělal na jatkách, nebo tam měl známého. Taky jsem je nikde v prodeji neviděl, částečně za to může i drastické snížení chovu hovězího skotu už před lety, kdy řádila nemoc šílených krav a vybíjela se celá stáda. Dnešní počty jsou jenom zlomkem toho co bylo za socialismu.

Weu112

V řeznictví mi bylo sděleno, že lze objednat u dodavatele masa na prodejnu. Zkuste se poptat u řezníka ;)

Drap

Občas se někde objeví, hned kupuji.

Arne1

Kousek za Brnem je restaurace kde je mají stále na jídelním lístku.

pusinka50

Na trhu jsem je neviděla nikdy. Za komunistů jsme je často jedli v podnikové kantýně. Mňam, mňam:-) Je to nedostatkové zboží, ale proč, jestli, jak píše gecco, stojí někde kilo 90 Kč? To není nízká cena a lidé by je nekupovali po kilech, kdyby to nebyla podpultovka. Játra, žaludky, srdce na trhu jsou, proč nejsou býčí koule???:-((

Kepler

Docela by mě zajímalo, kolik stojí kilo těch koulí. Jedl jsem je jen jednou ve formě klasických řízků v trojobalu a bylo to moc dobré.

gecco

Tam, kde je kupuju, občas, jsou za 90 (cca)…