agentpv

Lze tyto věty pochopit stejně: Go at the end and turn left. + Go long and turn left./Jděte na konec (sálu) a doleva?

Kontext v tom zmíněném sále (hale, dlouhé chodbě) se právě nacházíme. Cizince posílám třeba někam dozadu do nějaké kanceláře …Dík

Doplněno: A co vazba: Go at the back, and turn left. ??

Nejlepší odpověď
quentos

Průměrně inteligentní rodilý mluvčí by obojí pochopil; z hlediska idiomatiky a sémantiky však není správně ani jedna.

V první větě je špatně předložka, správně: go TO the end (+of+specifikace čeho)…
Druhé souvětí je v první části (větě) špatně spíše sémanticky – zněla by trochu jako záhada, doslova „jděte dlouho“. JAK dlouho?

Další odpovědi
Kelt

V podstatě jde o to, poslat dotyčného správným směrem, určit mu orientační body a instrukce. Podobně česky – jděte na konec a zabočte doleva, na konci do leva, a pod. Výběr sloves je rozmanitý i spojení – jděte, držte se tohoto směru, zabočte, zatočte, jsou to ty dveře vpravo, je to druhá ulice tím směrem. Nepřemýšlejte nad tím, jaká odpověď je správná, předpisová, třeba podobná situace ve filmu může nabýt libovolného dialogu, stejně tak překlad. A kdyby jste byl vy v anglicky mluvící zemi, tak by vám to taky vysvětlili tak, abyste to pochopil, i když některá slova nezachytíte. Hlavní je předat informaci tak, aby ji příjemce pochopil. On od vás žádný anglicky mluvící nečeká, že na něj promluvíte jako rodilý mluvčí s 10 lety studia na Oxfordu.

Reezo

kdyby mi někdo řekl: go long and turn left, tak bych z toho byl zmatený. Ještě nikdy jsem nic takového neslyšel v angličtině.

Kdyby se mě zeptal třeba: I am looking for office bla bla bla, can you help me please? Já bych mu na to odpověděl třeba: You need to go through this hallway, it will be at the end of the hallway.

Go at the back zní jako blbost… Slovíčko " the " určuje danou věc o které daná osoba ví/ vidí ji.
Například když někomu řekneš: There was a car. Tak ten člověk bude vědět, že myslíš jakýkoliv auto. Pokud řekneš: The car is standing in front of my house. Tak ten člověk bude přemýšlet o nějakém specifickém autě, které máš na mysli.