Terez1443

Daji se „rychlotesty“ brat jako spolehlive?

Ty rychlotesty, ktere jsou provadeny napr.v protidro­govych centrech(na stanoveni protilatek hepatitid apod.)

Odpovědi
Kelt

Bohužel s drogami zkušenosti nemám, ale jakékoli hodnocení , které hned poskytne výsledek (otázka jak je výsledek přesný a objektivní) je sporné.
Už Jan Amos Komenský říkal: „Jakékoli kvaltování pro hovado dobré jest“.
To platí pro rychlé testy, kde se má odpovědět na mnoho otázek ve velmi krátké době, takže člověk nemůže se rozhodnout v klidu a je ve stresu.
Pokud nebudu pít, nenafoukám na Alkoholtesteru nic, ale když sním jednu rumovou pralinku , tak budu mít v dechu alkohol a tester to pozná, ale v krvi nic není.
Mohu si například aplikovat ústní sprej, který reaguje stejně jako nějaká droga v dechu a výsledek je stejný.
Podle mne by tyto testy měly být brány jako orientační a pak provést test za určitý čas podle příslušných pravidel a zákonů. Samozřejmě, pokud mám přes 3 promile alkoholu a považuji příslušníka policie za krásnou sexy bohyni a ptám se ho na Václavském náměstí zda se mnou nechce jít na pláž, není co řešit.

Děda Louda

Ne.