Kepler

Dají se použít vnitřní žaluzie jako předokenní?

Žaluzie za oknem v bytě jsou podle mého názoru užitečné jen tehdy, když si chci trochu zatemnit. Abych se chránil před horkem, žaluzie musí být před oknem. Máte někdo zkušenost?

https://pixaba­y.com/photos/blin­ds-roller-shutter-open-gap-201173/

Nejlepší odpověď
led

Vonkajšie žaluzie musia byť odolné vonkajším prírodným vplyvom a to vnútorné nie sú.
Vonkajšie žaluzie musia byť z pevnejšieho materiálu, aby odolali vetrom a silnému dažďu, horúčave a mrazu a majú odolnosť voči UV-žiareniu. Ak si spomeniete na staré drevené žaluzie, tie boli namontované v kovovom ráme.

Ďalej v diskuzii

Další odpovědi
Edison

Já bych to určitě nezkoušel. Kvůli prostředí a s tím sovusející životnosti. Šňůrkama počínaje a UV odolností konče. Nezanedbatelný vliv bude mít jistě i konstrukce vzhledem na odolnost k nečistotám, které budou z venčí vždy mnohem silnější.

Kepler

Částečně by byly chráněny tím, že by byly v lodžii. No a kdyby to venku moc foukalo, tak bych žaluzky prostě vytáhl. Že by to fakt nešlo?

led

Mala som to tak urobené, ale aj pri „bezvetrí“ vietor s nimi pohadzoval.
Na druhej strane, ak ich budete viesť v obojstrannom ráme tj. z vonkajšej aj vnútornej strany približne 10–20cm od kraja tj tam kde sú vodiace povrázky a nastavené, aby vetrík mohol cez ne prechádzať tak vám to vydrží aj roky. Aj vplyvom počasia s vytvorením akejsi patiny starožitnosti. A ten chládok je mňam-mňam.

aliendrone

Keplere – to víš, že by to šlo, když se chce, všechno jde. Bude HODNĚ záležet na kutilském umu, jaký bude výsledek.

BTW – viděl jsem u známého „roletku“ z termofólie z „prošlé“ autolékárničky. Použil mechanismus klasické roletky, jen ten hadr nahradil tou termofólií a zpevnil tlustou izolepou její okraje, dolů nalepil lištičku s provázkem. Funguje to podobně jako brýle zrcadlovky, FAKTICKY BEZVA, ale je to spíš interiérové řešení.

led>>> Vítr pohazující žaluziemi za „bezvětří“ – chápu, ale i TAK je to kouzelná formulace. ;) :D :D

led

„Prízemní ľudia“ tj.ľudia bývajúci na prízemí toto nepoznajú, ale tí čo bývajú vo výškových domoch vedia, že bezvetrie vlastne ani nejestvuje. 🙂

Edison

To když, tak folii na vokno…

Edison

Jo… abych nezapoměl, ta může bát navíc bezpečnostní.