hapiky

Dají se parlamentem schválené nedávné kvóty na potraviny považovat za gól do vlastní branky?

Samozřejmě pokud projdou dalším schvalováním. Jistěže, Babiš to naoko vidí jako pomoc Česku, což je jen verze pro ty naivní. Nebude výsledek onoho „Country for the Future“ jen ježděním nakupovat jiné kvalitní potraviny do zahraničí a tím připravit stát o peníze do rozpočtu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Možná to bylo míněno dobře, ale v té plošné podobě to nebude fungovat. Je třeba vycházet z toho, jaké jsou možnosti našeho zemědělství. Dovážet třeba jablka brambory je kravina, ale na druhé straně by bylo potřeba zemědělství trochu vyztužit dotacemi, tak jak to dělají jinde v Evropě. Jinak cenově konkurovat nemůžeme. Je to nedomyšlené a snad to vládě dojde a konečná rozhodnutí budou rozumnější.

Další odpovědi
Ametyst

Evropská unie je posedlá kvótami na všechno. Také posedlá trestat to, co vymyslí národní stát a ne její Komise. Nevím, proč máme mít horší kvalitu potravin a proč na zemědělské dotace dosáhnou hlavně velké země, Německo a Francie. Místo aby čeští zemědělci pěstovali biomasu a prodávali ji do Rakouska a Německa, mohou pěstovat plodiny pro náš trh. Samosebou že západní země budou ječet, potřebují nás jenom ako odbytiště pouze svých pochybných výrobků.

Mc Merkurion

…je to jen výkřik do tmy … stejně to zrušej, to neprojde, jen se někdo chtěl zviditelnit před volbama … kdo asi, je jasné …
… Babiš to nevidí jako pomoc Česku, je od začátku proti, patří totiž i mezi největší dovozce, todle byl nápad oranžovejch s Okamurou >>> to jen pro ty naivní, kteří za vším vidí slepě Babiše …

Mr. Marek

Ne, je to faul a ten se píská.

Drap

Nedá. Media to úmyslně takto předkládaly. Jde jim pouze o to, způsobit co největší rozruch a pokud možno diskreditovat současnou vládu za cokoli. V návrhu se jednalo pouze o 12% potravin a to těch, které se v Česku pěstují.

JežíšKristus

Je to jen další způsob jak přivést více produktů Agrofertu do obchodů. Hádejte kdo si to ve Sněmovně prosadil. Nápověda: Většinu tam má ten, jehož iniciály jsou AB.

Lgee

Podle mě je to hodně dobrý nápad, pokud to nebude přiliš rychlé, tak je to jedině dobře. I jako malá země musíme být soběstační alespoň trochu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Někde jsem četl, jak v Lidlu, který je známý nejmenším podílem českých potravin, už připravují, jak to budou (pokud by to skutečně platilo) bez problémů obcházet …

Mr. Marek

A to je důsledek. Jak já nemám rád, když stát strká nos, kam nemá.

hapiky

Mc Merkurion: To není zviditelnost, to vzbuzuje spíše odpor.
Oranžoví s Okamurou prosadily proti Babišovi ony kvóty? To je naivní.

Mc Merkurion

… Babišovi tydle kvóty nevyhovujou,je od začátku proti, a tuto myšlenku: „Babiš to naoko vidí jako pomoc Česku“ jak píšeš, jsem od něj nikdy neslyšel, rád bych vědě, kdes to slyšel-viděl ??? ono jde totiž o to, že se očekává, že minimálně recipročně zakážou dovoz našich potravin, a v hovězím (které právě mimochodem nejvíc Babišovi firmy produkují) patříme mezi vývozce …