Kepler

Dají se ovocné pálenky (slivovice, calvados) použít na míchané drinky?

Když dáte recept, chtěl bych to vyzkoušet.

Odpovědi
paul1

Kdysi jsem viděl známého vyrábět z calvadosu likér. Bylo to v zahrádkářské osadě, v partii byly i ženy a neměly co pít, byl k disposici jen domácí calvados. Ten známý nalil pro ženy do pohárků asi do poloviny calvadosu, potom opatrně nalil trochu červeného sirupu a na to pomalu nalil trochu sirupu žlutého a zas červeného. Vznikly zajímavé barevné proužky, na oko to bylo poměrně hezké, ale k pití do až tak moc nebylo

Kepler

Já tušil, že něco chuťově sladit s ovocnou pálenkou nebude tak snadné. Furt mě nic nenapadá. Švestkový sirup není, jablečný je blééé a ty aromatické lihoviny nic nepřerazí.