bolak

Dají se někde na disku najít stránky uložené v záložkách?

Z Opery, Chromu a Firefoxu? Nepiště mi sem že je mám exportovat do html nebo kamsi, to je mi k ničemu. Mám v novém počítači připojenej disk ze starého pc, který jsem měl jako systémový, a potřebuju z toho nějak vydolovat záložky (www adresy z nich), které jsem měl uložené na starém počítači v těhlech třech prohlížečích.

Takže teoreticky potřebuju jen vědět, pokud se adresy těch záložek zapisují do nějakého čitelného souboru jako text, tak kam přesně.

Odpovědi
anonym

Firefox čitelný soubor nemá. Musí se externě napsat script který jej dokáže rozparsovat. Jedná se o JavaScriptový soubor s názvem user.js který obsahuje veškeré nastavení a záložky.

cochee

ad Firefox: Už jsem to dělal několikrát. Standardně jsou záložky uloženy v souboru .json . Ten se dá naimportovat do jiného Firefoxu, ale tam nahradí veškeré záložky z tamního .json souboru. Když ale provedeme zálohování nikoliv do .json , ale do .html, pak import .html záložek nenahradí původní .json , ale přidá se k němu. (To zase může znamenat existenci duplicitních, shodných, záložek). Takže já bych na novém Firefoxu zazálohoval záložky (.json), pak bych importoval staré záložky (.json) a hned je vyexportoval do html, dále import původních nových záložek (.json) a nakonec import html záložek. Trošku krkolomné, ale nemusím se v tom hrabat ručně. Myslím, že mít to v záložkách je pohodlnější, než mít texťák s hromadou linků. A nyní mám nainstalovaný doplněk Xmarks, takže záložky mám někde „na coudu“ – to se mi nelíbí, protože cloud nesnáším z důvodu ztráty soukromí, ale zacloudované záložky ještě překousnu. Kdyby mi totálně lehl harddisk, tak na novém windows a FF nainstaluju ještě Xmarks a záložky si stáhnu z netu.

Ad MSIE: Pokud jde o MSIE, stačí překopírovat obsah staré složky Favorites nebo Oblíbené do nové.

Dochy

Opera čitelný soubor má… [USER]/data aplikací/opera/bo­okmarks.adr
(nebo tak nějak)

bolak

I564: a ostatní prohlížeče?