Avatar uživatele
bolak

Dají se někde na disku najít stránky uložené v záložkách?

Z Opery, Chromu a Firefoxu? Nepiště mi sem že je mám exportovat do html nebo kamsi, to je mi k ničemu. Mám v novém počítači připojenej disk ze starého pc, který jsem měl jako systémový, a potřebuju z toho nějak vydolovat záložky (www adresy z nich), které jsem měl uložené na starém počítači v těhlech třech prohlížečích.

Takže teoreticky potřebuju jen vědět, pokud se adresy těch záložek zapisují do nějakého čitelného souboru jako text, tak kam přesně.

Zajímavá 0 před 3975 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Firefox čitelný soubor nemá. Musí se externě napsat script který jej dokáže rozparsovat. Jedná se o JavaScriptový soubor s názvem user.js který obsahuje veškeré nastavení a záložky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

ad Firefox: Už jsem to dělal několikrát. Standardně jsou záložky uloženy v souboru .json . Ten se dá naimportovat do jiného Firefoxu, ale tam nahradí veškeré záložky z tamního .json souboru. Když ale provedeme zálohování nikoliv do .json , ale do .html, pak import .html záložek nenahradí původní .json , ale přidá se k němu. (To zase může znamenat existenci duplicitních, shodných, záložek). Takže já bych na novém Firefoxu zazálohoval záložky (.json), pak bych importoval staré záložky (.json) a hned je vyexportoval do html, dále import původních nových záložek (.json) a nakonec import html záložek. Trošku krkolomné, ale nemusím se v tom hrabat ručně. Myslím, že mít to v záložkách je pohodlnější, než mít texťák s hromadou linků. A nyní mám nainstalovaný doplněk Xmarks, takže záložky mám někde „na coudu“ – to se mi nelíbí, protože cloud nesnáším z důvodu ztráty soukromí, ale zacloudované záložky ještě překousnu. Kdyby mi totálně lehl harddisk, tak na novém windows a FF nainstaluju ještě Xmarks a záložky si stáhnu z netu.

Ad MSIE: Pokud jde o MSIE, stačí překopírovat obsah staré složky Favorites nebo Oblíbené do nové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Opera čitelný soubor má… [USER]/data aplikací/opera/bo­okmarks.adr
(nebo tak nějak)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

I564: a ostatní prohlížeče?

před 3975 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek