Kura

Dají se někde dohledat detaily vyvlastnění pozemků z dřívějších dob?

Na katastru mě tvrdí, že můj pozemek nemá majitele a musím počkat až do roku 2024, abych si ho mohl odkoupit od státu.
Vím ale, komu pozemek patřil kolem roku 1960, ale potomci žádné papíry nemají.
Mám totoiž strach, že mezitím přijde nějaký koumák s papírem, že pozemek patří jemu a prodá mě ho za 1000 násobek. Tihle koumáci už se totiž začali rojit, ve vedlejším městě tak přišli s papírem pod paneláky a majitelé bytů si museli pozemky odkoupit za statisíce korun. Naši úžasnou Policii a posléze ani soudy nezajímalo, kde tento koumák papír s nabitím pozemků vzal, všem úřadům jen stačilo, že papír existuje. Úžasná toto země.

Pro Drap.

Chápu, že odpovídáš na všechny otázky, ale tvá odpověď je trochu víc mimo nemyslíš ? Přečteš si vůbec na co odpovídáš nebo jen nadpis ?
Pozemek byl vyvlastněn kolem 1960 a nyní je majitel neznámý díky digitalizaci. Pozemek přejde do vlastnictví státu 1.1.2024 a do té doby je majitel neznámý.

Odpovědi
Drap

Pokud byl pozemek vyvlastněný, patří novému majiteli, ve většině případů státu. /pozemky se vyvlastňovaly a vyvlastňují ve veřejném zájmu/. Je zbytečné vyvlastněný pozemek vyhledávat. Vyvlastněný pozemek lze získat pouze tak, že nový majitel se rozhodne pozemek prodat, nebo darovat.

Dochy

Pokud dlouho daný pozemek používáte v dobré vře jako vlastní, lze podat námitku vydržení. Doporučuji konzultaci s advokátem.