Dají se nějak vydělávat peníze, aniž by člověk pracoval?

Samozřejmě, dá se podnikat, stačí být dědic atd.. To znám, ale zajímá mě → pasivní legální příjem, aniž by člověk musel podnikat a dostával i tak příjem. Ano, narážím třeba na hazardní hry. Člověk do něčeho investuje a pak se mu to může vrátit.

Znáte něco podobného, aby to bylo legální a prakticky bez práce? Samozřejmě je to pak o nervech. Znáte ještě něco podobného, kromě automatů, sázení na sportovní utkání či akcií? Ikdyby to byla další podobná hazardní hra, uvítám.

Edit pro vtipálky: Trestnou činností fakt ne;-)

Nejlepší odpověď
Kepler

Na hazardních hrách se dlouhodobě vydělávat nedá, ty jsou zařízeny tak, aby vydělával provozovatel. Takže kup si někde podíl třeba v kasínu. Bezpracný příjem může mít rentiér. Lze taky obchodovat s cennými papíry nebo komoditami, ale i to je tvrdá práce.

Další odpovědi
quizzi

Nech se zvolit do parlamentu a máš příjem jistý. Viz např. senátor Čuba.

Dochy

Peníze v mnoha případech můžeš průběžně dostávat „za nic“ ale prakticky vždy to bude chtít přinejmenším nějakou vstupní investici (prachy/nápad/prá­ce)

Hazard není dlouhodobě ziskový (pro hráče). Hazard je zábava (pro někoho) za kterou platí. Nikoli zdroj příjmů (pokud nejsi provozovatel)

Takže např: investice, akcie (nutný vstupní kapitál a věnovat čas pro volbu strategie či hledání vhodných investičních příležitostí + aktivní správa)

pronájem nemovistostí (vstupní kapitál, práce či organizování údržby)

dubraro

Například přijít do Německa s tmavým obličejem a slovy Allahu Akbar.

Jiří Bohumil

Bez aktivního přístupu (práce), nezískáš peníze nikde.
Jediná výjimka je pouze dědictví.
I ten zloděj musí vyvinout aktivitu, tedy práci, aby peníze získal. A ostatní, jak investoři, spekulanti, prostitutky i hráči a i rentieři, mají vždy určité starosti a musí vyvíjet určitou aktivní činnost , tedy práci, aby příjmy měli a aby o tyto příjmy nepřišli.
Pouze je rozdíl, za kolik práce, starostí a také rizika je konkrétní příjem a jak je vysoký. Platí, že velké peníze jsou za velké riziko, nebo hodně práce.

Muffz

Nesouhlasím s Keplerem a Dochym. Znám jednoho, co se hazardem (sportovní sázky) živí více než 10 let, má krásnou vilu, auto za 5 mega a dalších pár mega na účtu. Začínal s pár tisíci, vybudoval si svoji vlastní taktiku a styl sázení a měsíčně mu to dává kolem 100k. Pak má rozházené investice do nemovitostí a akcií, takže i když přestane se sázením, tak má trvalý příjem.

Došel už do té fáze, že během jedné hodiny nakliká tikety na den / více dnů a zbytek dne má volno na své koníčky.

PS: Bohužel své know-how nesdílí s jinými :( .

luckykubrt

Vyhrát v soutěži nějakou doživotní rentu.
Nebo mně ještě napadlo najít si nějakou bohatou nevěstu.

Ellenwhiting

Dělejte něco, co Vás těší, a nebude to pro Vás práce. Anebo se zamilujte do té práce, kterou máte, a udělejte z ní své životní mistrovské dílo, chloubu Vaší rodiny. Jádro věci je spokojenost. Nemařte své nadání, budete toho litovat. Dejte mu naopak rozlet.

Dochy

Muffz: To je ovšem jeden z extrémních případů, kde investicí je jeho know/how a čas který potřebuje na sledování situace…