bolak

Dají se najít online mapy celýho světa, kde by se dalo měřit vzdálenosti mezi jedotlivými státy, vzdušnou čarou?

Doplňuji:
Mapy.cz jsou právě jenom Evropa, já potřebuju změřit vzdálenost ze Španělska do Ameriky a to tam nenajdu, stejně tak google mapy mi napíšou „trasa nebyla nalezena“ protože tudy prostě cesta nevede…

ještě že za mojžíše nebyl google, ten by byl vytočenej jako klíště

Nejlepší odpověď
odpomass

maps.google.com – dole vlevo klikni na „Laboratoř Map“ – a aktivuj „Nástroj na měření vzdálenosti“.
Potom vlevo dole máš u mapy takovou ikonu pravítka. Zvol dva body a máš to…
Doplňuji:
Popřípadě rovnou:
http://www.daf­tlogic.com/pro­jects-google-maps-distance-calculator.htm

Další odpovědi
anonym

Google Earth
Doplňuji:
Nic nepíšu o Google map, píšu GOOGLE EARTH, tam ta možnost je, je tam přímá vzdálenost, žádné cesty!

Bedy

Umí to třeba mapy.cz – klikneš si na Plánování a měření trasy, tam si dáš ruční měření a ukáže ti to vzdálenost ale i azimut.

A nemusíš si do počítače nic instalovat, kór od Googlu, který sleduje aktivitu svých uživatelů – třeba Google Updater, který se stará o aktualizace programů od Googlu je pěkná slepice – Googlu toho vyslepičí o tvým počítači až moc…

anonym

Washington DC – Madrid cca 6400km vzdušnou čarou, zjištěno pomocí Google Earth.

anonym

6400 je špatně správně 6100km

odpomass

Ne, správně je 6097… ;)

Bedy

Záleží, odkud se to měří – jestli z centra města nebo z okraje anebo jeslti to bylo měřený jen tak od očka…

bolak

od očka raději ne :)

já hledal z Palosu na Bahamy..