Radomír.cz

Dají se najít listonozi v České republice volně v přírodě?

Listonoh

Nejlepší odpověď
anonym

Ano…
A i vím kde…
Ale neřeknu…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Dají, třeba ve vojenském újezdu Hradiště (známější pod názvem Doupov) na ně můžeš narazit. Sama jsem je tam už několikrát viděla.

beer

Správnou mapku výskytu listonoha jarního již máš, ale u nás žije i listonoh letní (Triops cancriformis) a ze stejného zdroje je mapka výskytu i tohoto druhu: http://www.bi­olib.cz/cz/ta­xonmap/id151/

www

Já jsem je pozoroval už jako kluk na Pálavě.
Mapku rozšíření v ČR najdeš ve zdroji.

Zdroj: www.biolib.cz/cz/ta­xon/id32607/

marci1

Žijí v periodických tůních, které pravidelně vysychají a znovu naplňují vodou. Vyhovují jim vojenské prostory, kde je příroda rozjeta tanky a tvoří se tam tůně.
Podrobněji ve videu : http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/102141350­17-zazraky-prirody/bonus/11247-listonoh/

RyuzakiKate

Například na vřesovištích v PP Na Plachtě v Hradci Králové. Ale jsou vzácní..

Emefej

Jako kluci jsme je chodili pozorovat do tůni pod Zbraslav, mysleli jsme si, že jsou to trilobiti. Pak jsem je viděl na Doupově, tam jich byly mraky.