Spartaboy

Dají se na HD ready televizoru bez problémů pouštět všechny full HD a ultra HD pořady?

Nejlepší odpověď
Edison

Jistě. Downscalling to samozřejmě umožňuje. Obráceně to jde samozřejmě taky, ale obraz HD na FHD přístroji bude pořád jen HD. Kvalitou podle toho, jak je pro změnu schopnej upsalling.

Další odpovědi
autacek

Ne, nedají. V dobé HD ready příjmačů se s nějakým UHD nepočítalo a výkon příjmače by na to nestačil. Konverze z HD by fungovat měla, ale zase pozor na vstupní kódování signálu, nové pozemní vysílání již potřebuje dekodér DVB-T2.

Ovšem bavíme-li se o televizoru pouze jako o monitoru, připojenému na settopbox, tak tam to fungovat s největší pravděpodobnos­tí bude.

Pochopitelně nikdy výsledný obraz nebude lepší, než je rozlišení obrazovky televizoru.

Dochy

Autacek: „V dobé HD ready příjmačů se s nějakým UHD nepočítalo a výkon příjmače by na to nestačil. Konverze z HD by fungovat měla, ale zase pozor na vstupní kódování signálu, nové pozemní vysílání již potřebuje dekodér DVB-T2.“

I nyní, v době DVB-T2, se běžně prodávají HD ready přístroje. Navíc v ČR pokud jsem to správně pochopil, se počítá s vysíláním maximálně v HD (a tomu se ještě některé stanice brání). Takže bych se v rámci dotazu opravdu omezil jen na problém s downscallingem např. u PC, což by mělo být v pohodě…

autacek

@dochy no asi by to chtělo specifikovat co tazatel myslí slovem „pouštět“. Pokud se bavíme o televizi, pouze jako o monitoru, pak je podstatné to, že HD ready definuje, že do vstupu může jít až 1080 obrazových řádků, byť monitor zobrazuje fyzicky řádků třeba jen 720 a nějak se to zobrazí (přepočte na menší).

Pokud se bavíme o schopnosti televizoru přijímat televizní signál, tak tady je nově nutné, aby tuner podporoval DVB-T2 HEVC.

HD ready je pouze zjednodušeně řečeno pouze marketingové označení, které má s HD společného jen písmena HD a to, že původní obraz v lepším rozlišení dokáže zmrvit a zobrazit v horším.

Nic ve spojení s UHD či 4K se HD ready neprodává.

V PC lze na nižší rozlišení nastavit přímo grafickou kartu, tak aby to monitor pobral, další přepočet televizorem (monitorem) je IMHO blbost.

Dochy

souhlas..