Avatar uživatele
CTTON

Dají se koupit semena například na okurky a rajčata?

Všude se píše že jsou Morenà, a jsou to hybridi, Koukal sem že to je na všech semenech od roku 2017, takže je to nějaké nařízení EU že jiná než tyto geneticky modifikovaná semena se kupovat nedají?

Zajímavá 0 před 1401 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Píšeš totální nesmysly.
Než použiješ nějaký pojem, je dobré si zjistit co vlastně znamená – Google nebo Wikipedie ti to řekne. Takhle ze sebe akorát děláš hlupáka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Jinak semena na okurky a na rajčata najdeš v okurkách a rajčatech, kdybys je hledal. (;


Mosoj a copak v otázce je něco o zájmu použít je jako osivo? Jsem snad slepejš?

Za bé, víš co mně jako správnému hospodáři zežloutne přes sezonu okurak, které nikdo nestíhá zpracovat? Hafo.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Že jsou mořená je OK, obvykle proti chorobám (plísně atd.), aby se semínka ujala. To, že je to hybrid NEZNAMENÁ, že jde o uměle geneticky upravenou rostlinu, může jít o přirozené křížení/šlechtění. Zahrádkáři umí i jinačí věci, to bys čučel – třeba roubování. Každopádně pokud by šlo o geneticky upravené rostliny, mělo by to být jasně deklarováno. Si myslím. Předpisy ohledně toho neznám a o jejich dodržovnání nwm vůbec nic. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Co je „mořená“ viz aliendrone, hybrid v pěstitelství znamená kříženec dvou dlouhodobě šlechtěných odrůd stejného druhu (obvykle dále neplodný), ani jedna z těchto vlastností se netýká genetické modifikace.
dopl.: nejsem si jistý, jak je to u okurek – těch semena já osobně vždycky kupuju, ale u rajských je celkem běžné pěstování z vlastních semínek z loňské sklizně, případně ze semínek od spřátelených zahradníků.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Meleš blbosti. Víš co to je hybrid?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Zjentek, aby jsi mohl použít semena z okurek jako osivo, musíš je nechat totálně dozrát, což se běžně nepraktikuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek