bolak

Dají se koupit nějaký speciélní vaky, který by ochránily pytel s psím žrádlem před navlhnutím?

A následně i zplesnivěním, když bude ve sklepě kde je vlhko? Existuje něco takovýho?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud nemáš zrovna Bohouše, kup si takové balení, které zkrmíš po otevření max.
do měsíce. Na obalu máš přesné údaje, jak dlouho můžeš za optimálních podmínek načnuté krmivo používat i podmínky uskladnění. Po určité době každé načnuté balení
i dobře uskladněné prostě „žlukne“. K uskladnění se používají různé uzavíratelné sudy.
Pro jednoho psa se málokdy vyplatí kupovat zdánlivě výhodné velké balení.
Doplňuji:
A nakupovat menší dávky v prodejně z již otevřených pytlů je také „na pytel“. Kup menší originál uzavřené balení, třeba i víc najednou.

Další odpovědi
hanulka11

nejlepší je velká plechová pixla s dobrým uzávěrem koupíš ji se žrádlem

www

Existují chemikálie na pohlcování vzdušné vlhkosti a také třeba obaly pro skladování prádla ve zmenšeném objemu (vycucne se vzduch).
Vše toto je ale poněkud složité na uvedený úkon, raději bych volil skladování ve vhodnějších místech.

briketka10

zkus koupit víc pytlíkový rýže ta pohltí vlhkost na tutti frutti ☺
Doplňuji:
dej pytle na suché palety někam do
výšky, aby na ně soused nedosáhl ani,
když špatně zatočí..

johana 56

Používali jsme podobné,také kvůli vlhkosti sklepa :

http://www.dobre-krmeni.cz/zasobnik-na-krmivo/

bolak

johana: to bude ono :)

johana 56

Díky,rotvík měl apetit a tak musely být zásoby.

briketka10

taky mi kamarád chodil na chatě v zatáčkách
do špajzu to pak bylo " čoro moro " on o sobě
vůbec nevěděl, druhej den měl okno jak výloha☺
kde jsou ty časy..byla sranda..

bolak

Bohemica:

PS: :) Ty si ty zprávy předděláváš v texťáku co? V poznámkovým bloku :) Já to taky dělám, modrá smrt je bestie, ta semele všechno.

anonym

Co je texťák?

bolak

Poznámkovej blok nebo word :) Kde si předepisuješ zprávy pro případ že by ti spadnul prohlížeč, prostě že to nepíšeš přímo ale už se jistíš, abys to nemusela psát znova.. v tom příspěvku máš totiž na některejch řádcích jenom jedno slovo, a z poznámkovýho bloku se to kopíruje i s řádkováním.

bolak

Bohemica a spol: Potřebuju to uskladnit pro někoho jinýho, žrádlo už je nakoupeno, několik pytlů a některý jsou i částečně proděravělý.

Žádné nádoby nepřipadají v úvahu, málo místa. Musí to bejt něco co na ten pytel přilne, je tam vlhko a navíc, když sou větší slejváky nebo soused vracející se z hospody špatně zatočí, tak někdy i loužička.

anonym

No to to krmení rovnou můžeš dát na střechu!

bolak

No to né :) Já pamatuju v nějakým teleshopigu Horst Fuch prodával takový vaky na peřiny, vodsál z toho vzduch a pak to hodil dovody a byly úplně suchý, tak něco takovýho sem myslel jestli jeexistuje, ale bytelnějšího.

briketka10

☺☺☺
tam to teprv zmokne néé !!