weronika

Dají se kohoutovy uštípnout nebo zabrousit ostruhy?

Máme těžkého kohoutka a polotěžké slepice, které od něho mají vytrhané peří a občas ranky z toho jak je klátí.. má velké ostruhy (kolem 5-ti cm) a tak jsem se chtěla zeptat, jestli se dají ostruhy nějak zabrousit popřípadně uštípnout, aby už je nezabodával do slepic.
Kohouta se zbavovat nechceme, je to skvělí hlídač, a odehnal slepice když jsme tu měli zmiji, takže toto nemusíte ani navrhovat ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Odpověď nalezneš zde (nebo se tam sama poptej) :
http://www.ifau­na.cz/drubez/ne­modforum/r/de­tail/1077008/z­kraceni-uprava-ostruh

Další odpovědi
Drap

Záleží na věku kohouta. Ostrý hrot částečně zabrousit lze. U starších jedinců i o kousek zkrátit. Osobně bych to nedělal, slepicím určitě neublíží.