bolak

Dají se ještě teď sbírat v lese žaludy, kdybych měl kupce, a nebo už jsou dávno v háji, zmrzlý, plesnivý či tak něco?

Nejlepší odpověď
fcoop

Záleží na tom,kde se les nachází.
V této roční době bych prováděl sběr v Řecku,na jihu Španělska,Francie – dalo by se říct,že čím víc na jih,tím lépe.
Zas to s jihem nepřepískni,mohlo by se stát,že „tam“ ještě žádné žaludy nejsou.
To bys byl v háji.

Další odpovědi
Emefej

Zmzrlé určitě nebudou. Spíš už budou spapané od prasátek.

www

Sežeň si nejdříve kupce, ten ti poví vše podstatné. Jinak to totiž nemá smysl. 😉
P.S: žaludy vydrží většinou celou zimu, bez toho by nemohla probíhat přirozená obnova lesa.

Džanička

Žaludy v lese pořád jsou.. Denně chodím na místo, kde je jich po kotníky a všude samé veverky.. Nikdy mě nenapadlo sbírat je a prodat.. :D Ani kaštany ještě nejsou plesnivé.. Teda aspoň jsem si nevšimla..

bolak

www: no já už právě kupce mám, ale psal jsem mu někdy v září a ozval se mi až dnes, a protože vím že žaludy se vykupují v říjnu, tak nevím jestli už na ně není teď pozdě, jestli už zevnitř nejsou nějaký trouchnivý nebo tak něco, v týhle době kdy už je v noci pod nulou, proto se ptám…zajímá mě stav v ČR

Džanička: my jsme je sbírali na základní škole za 3 koruny za kilo :) a nějak jsem si na to letos vzpomněl