Avatar uživatele
bolak

Dají se ještě teď sbírat v lese žaludy, kdybych měl kupce, a nebo už jsou dávno v háji, zmrzlý, plesnivý či tak něco?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 3416 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Záleží na tom,kde se les nachází.
V této roční době bych prováděl sběr v Řecku,na jihu Španělska,Francie – dalo by se říct,že čím víc na jih,tím lépe.
Zas to s jihem nepřepískni,mohlo by se stát,že „tam“ ještě žádné žaludy nejsou.
To bys byl v háji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Zmzrlé určitě nebudou. Spíš už budou spapané od prasátek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Sežeň si nejdříve kupce, ten ti poví vše podstatné. Jinak to totiž nemá smysl. 😉
P.S: žaludy vydrží většinou celou zimu, bez toho by nemohla probíhat přirozená obnova lesa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džanička

Žaludy v lese pořád jsou.. Denně chodím na místo, kde je jich po kotníky a všude samé veverky.. Nikdy mě nenapadlo sbírat je a prodat.. :D Ani kaštany ještě nejsou plesnivé.. Teda aspoň jsem si nevšimla..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

www: no já už právě kupce mám, ale psal jsem mu někdy v září a ozval se mi až dnes, a protože vím že žaludy se vykupují v říjnu, tak nevím jestli už na ně není teď pozdě, jestli už zevnitř nejsou nějaký trouchnivý nebo tak něco, v týhle době kdy už je v noci pod nulou, proto se ptám…zajímá mě stav v ČR

Džanička: my jsme je sbírali na základní škole za 3 koruny za kilo :) a nějak jsem si na to letos vzpomněl

před 3416 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek