Dají se doma v květináči pěstovat i slunečnice?

A co přímo zasazením? Mozna tu premyslim o variante koupe kusu z kvetinarstvi a jeho naslednem zasazeni do kvetinace, ci truhliku. Predpokladam, ze tam nevydrzi protoze potrebuje hodne skutecneho svetla. Nejaky druh umele svetla asi nestaci co? Moc se v tom nevyznam, ale slunecnice se mi proste libi viz avatar :D a tak bych si nejakou nechal libit.

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by ne. Pěstování slunečnice v květináči jde. Jde jen o to zvolit si vhodný druh. a vytvořit jim podmínky. Pokud chceš ovšem pěstovat ty, co se sejí na poli, tak byt neni nejvhodnější. JKe třeba si uvědomit že dorůstají i přes dva metry výšky.

Další odpovědi
johana 56

Prodejny květinových semen mívají v nabídce semena nízkých slunečnic do květináčů i truhlíků.Před­pěstovat si můžete již od února v malém skleníčku nebo pařeníčku na okenním parapetu.

bolak

Nejen že mají 2 metry jak říká Drap, ale i stonek tlustej třeba 8cm, a v nějakým květináčku se asi kořenům nebude moc líbit.

terkaprihodo

Jít by to určitě mělo, ale musí na to být podmínky. Slunečnice určitě budou potřebovat i hodně světla a to se v bytě zařídí těžko. Pomoct by ale mohla například taková ta LED světla na pěstování jako mají třeba tady: https://www.led­megrow.cz/ Jestli by to ale opravdu fungovalo netuším, osobní zkušenost s tím bohužel nemám.