maschin

Dají mi rekvalifikaci, když mám jen gympl?

Chtěl bych si udělat rekvalifikační kurz nejlépe na nějaké chlapské řemeslo (nějaký opravář, instalatér, malíř, zedník a podobně. Dají mi vůbec šanci, když mám jenom maturitu na gymnáziu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Pravděpodobně ano.

Další odpovědi
gecco

Jestliže nemáš práci, pak velmi pravděpodobně ano (pokud tím „dají mi“ myslíš, zda ti rekvalifikaci umožní a zaplatí ÚP)…
Ale – kdyžuž maturu máš – najdi si nějaké řemeslo, kde bys uplatnil i dosavadní znalosti – nějaké technické řemeslo (minimálně rozumnou matiku, fyziku a chemii musíš zvládat)…
😉

lota

Myslím, že ano. U všeobecného gymplu by se asi nějaké praktické řemeslo a konkrétní um hodil.