magicm18

DABOVANI SLOVENSKYCH FILMU.

Tak jsem zjistil,ze slovenske filmy se v Česke republice dabuji do čestiny.V slovenske republice s tim nemaji problem a spousta poradu je v čestine.Co na to rikate?

Nejlepší odpověď
panenka

Znám takový jeden film a myslím si,že je to dobrý nápad.Hůř si ale zvykám na to když vidím např:náš film v dabingu slovenském

Další odpovědi
led

Žiaľ je to problém rozdelenia našich dvoch národov. Podľa jazykových zákonov sa filmy pre menšie deti musia dabovať do štátneho jazyka.
Kedže na Slovensku okrem pár nacionalistov sledujeme filmy aj v češtine aj naše deti, ak keď nemluví, česky rozumejú
V českých zemiach je aj tých filmov v slovenčine menej, deti (a nielen deti) už slovenským výrazom nerozumejú. Dosť často sa s tým v Čechách stretávam (v tom prípade musím prejsť do češtiny)