Vašek123

Dá se zvětšit rozlišení obrazovky nad jeho max?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ne! Naprosto nesmyslná otázka. Rastr nedopočteš!

Další odpovědi
Dochy

téměř souhlasím s mosojem. Je ale otázka z jakého důvodu a na jakém zařízení to potřebuješ – a co konkrétně tím „zvětšením rozlišení“ myslíš.
LCD a podobná zařízení – fyzické rozlišení je dáno a nic s tím nesvedeš. Displeje zpravidla dokáží převzorkovat jiná rozlišení, ale většinou jen rozlišení slabší, než je jejich nativní (vyšší nepovolí systém, pokud ho přesvědčís, pravděpodobně nezobrazí displej, pokud to displej zvládne, obraz bude nutně rozmazaný)

CRT multisync – zpravidla mají doporučené rozlišení odpovídající kvalitě obrazovky i elektroniky, ale povolený rozsah frekvencí a rozlišení bývá vyšší – zobrazení pravděpodobně nebude ostré, ale pokud potřebuješ z nějakého důvodu velkou plochu, může to být řešení.

V obou případech (pokud z nějakého důvodu potřebuješ „velkou plochu“ je ještě možnost mít virtuální plochu – systém si myslí že máš velké rozlišení – třeba 1600×1200, na monitoru vidíš jen výřez – třeba 1280×800 – který se posunuje podle polohy myší. Pro delší práci je to nepoužitelné. Tato možnost je závislá na ovladačích grafické karty (některé podporují, některé ne)