JájsemRaibek

Dá se zrušit existence člověka – občana?

Při poslechu písničky Stížnost na život od skupiny Chinaski mě napadlo, zda by bylo možné odevzdat večkeré státem vydané doklady (rodný list, občanku, řidičák a další) a prostě zrušit svou existenci?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Existenci nezrušíte, to leda, že by jste se odpařil?
Můžete si ale zrušit občanství, dokonce se můžete stát i člověkem bez občanství, má to ale velké nevýhody, myslím si, že by vás asi moc státu na trvalo jako neobčana nepřijalo, tak leda, že by jste žil na Antarktidě:-))

V záznamech jako je matrika atd. by jste stále zůstal.

Další odpovědi
NikkiHeat

Ne, oficiálně to nelze. Ale je tu způsob. Vycestujte třeba do Norska, všechno spalte a dělejte němého. A budou v koncích )))

marci1

Nedá a taky proč ? Na světě je přece krásně, každý si musí najít to krásné a zajímavé, co se mu líbí. Proč si pořád stěžovat ? Jsme tu na chvilku, tak ten život prožijme tak, že si vybereme jen to „hezké“, „zajímavé“, „vzrušující“. Prostě to, to se nám líbí a zajímá. ( Jsem optimistka, omlouvám se pesimistům .) 🙂

Drap

Tak to by tedy asi nešlo.

led

Dá, ale len papierová.
Boli takí, čo si vybrali cestu anonymity, odišli na ulicu bez dokladov. Po čase rozruch a pátranie opadlo a dnes sa taký človek hrdí pomenovaním somrák, homelesák, neznámy bezdomovec, na jeho hrobe je nápis Neznámy.
V jeho dokladoch na úradoch je napísané: nezvestný… pravdepodobne mrtvý
A už žiadný úradník o ňom nič nevie.

huxa

Můžeš zrušit své občanství a nemít tedy trvalé bydliště v ČR, přesto zde pobývat.

anonym

Pár dokladů lze vrátit, řidičák, pas aj.. Nelze rodný list, občanku. Můžeš provést sebedestrukci a veškeré doklady příbuzní vrátí státu.

Kelt

Mít ve jménu hrdinu , kterého představoval Steven Segall a mít takové myšlenky, které to vylučují, je dost divné. Pokud se člověk rozhoduje o sobě, nebo o druhých.