veve

dá se zmenšit prstýnek z chyrurgické ocely ???a kde v Ostravě

Nejlepší odpověď
anonym

Přečtěte si poznatky a zkušenosti lidí. Záleží především na přidané příměsy v materiálu.
Doplňuji:
http://www.emi­mino.cz/disku­se/da-se-zmensit-prsten-z-chirurgicke-oceli-91286

Zdroj: http://www.emi­mino.cz/disku­ze/da-se-zmensit-prsten-z-chirurgicke-oceli-91286

Další odpovědi
www

„Prstýnek z chyrurgické
ocely“ se nedá zvětšit ani zmenšit, nic takového totiž neexistuje! 😉

anonym

Dobrý den. Kolegové se zaměřili na pravopis, já zkusím odpovědět – úpravy šperků provádějí zlatnictví. Chirurgická ocel je však mnohem tvrdší než zlato a stříbro, proto ji zpracovávají pouze k tomu vybavené dílny. Dotazem ve zlatnictví rozhodně nic nezkazíte, protože dobrý zlatník bude nejspíše znát kolegu, který zpracovává jiné ušlechtilé kovy.
Nicméně správnou připomínkou zde zůstává, zda se Vám taková úprava finančně vyplatí. Cenu si ověřte předem, aby nakonec nebyla oprava jednoznačným prodělkem.

odik

Možné to je, ale nejsem si jistý, zda se vám to vzhledem k ceně běžných prstýnků z chirurgické oceli vyplatí (přeci jen je to náročnější proces než už zlata či stříbra) … a také to nedělají všude.
Doporučuju projít nejbližší klenotnictví a ptát se.

Elile

Vím o tom jen v Praze, ale být vámi, nejdřív bych se podívala na pravopis.. kdyžtak je to chirurgické oceli :)