Dá se změnit jméno, nikoli křestní, na každém magistrátu? Nebo musím na magistrátě v místě trvalé adresy?

Nejlepší odpověď
annas

Jak je to se změnou příjmení a jména?

"O povolení změny jména nebo příjmení rozhoduje na základě písemné žádosti:

– matriční úřad, v jehož správním obvodu je žadatel přihlášen k trvalému
pobytu nebo poslednímu trvalému pobytu žadatele v ČR,

  • u nezletilého dítěte matriční úřad v místě jeho trvalého pobytu,
  • Úřad městské části Praha 1, pokud u žadatele či nezletilého dítě takový pobyt není,
    • jsou-li pro to závažné důvody, může matriční úřad postoupit žádost k vyřízení matričnímu úřadu, v jehož knize narození je jméno nebo příjmení, které má být změněno, zapsáno."

Další podrobnosti, co je k tomu potřeba, důvody pro změnu atd. najdete v odkazu na stránku ministerstva vnitra.

http://www.mvcr­.cz/clanek/jme­na-a-prijmeni-zmena-jmena-a-prijmeni.aspx