bolak

Dá se zlikvidovat odjištěný granát?

Nebo něčím ztlumit výbuch na minimum?

Nejlepší odpověď
MA-SU-KA

Ruční?
Nechat vybuchnout (řízenou explozí) v dostatečně hluboké díře (aspoň 1,5 m) vykopané v pískovně (nejlépe to nechat profesionálovi) nebo nechat vybuchnout ve vodě.
Vždy se krýt a neriskovat život svůj, či jiných osob.
S obranným granátem bych určitě nehazardoval jeho smrtící zóna je tuším 50 – 100 m a je proto určen k vrhání jen z okopu).
Smrtící zóna útočného je daleko menší (cca 20 m), ale zabít Vás mohou oba.

Další odpovědi
suaeda

MA-SU-KA má pravdu s granátem neriskovat a nechat zneškodnění odborníkům!!!
Oba druhy jak útočný tak obranný jsem si vyzkoušel při vojenských cvičeních. Účinky obou co dokáží, jsem viděl na vlastní oči. Je to škoda, že dnes je armáda pouze profesionální. Dnes se z účinky různých zbraní můžeme setkat tak akorát na obrazovce TV nebo při fantaskních počítačových hrách. A riziko si proto plně neuvědomujeme.

venkovan

Utlumit nejlépe vlastním tělem. Protože co jiného poradit, když je všeobecně známo, že si s tím hrát nemáme pokud nejsme specialisté pyrotechnici.