postcd

Dá se získat peníze za sešrotování auta? Kde nejvíce?

V TV jsem viděl, že zaplatili člověku za to že jim dal vrak k sešrotování, nevím jestli ten člověk za to dostává něco od státu a nebo jestli ten kov (směs kovu, plastů, oleje apod..) dále někomu prodává? U nás v ČR kde se dá nejvíce peněz získat za sešrotování auta?
Doplňuji:
to v TV bylo v USA, tak právě se ptám jak je to v ČR

Odpovědi
Drap

Ano funguje obdobně i u nás. Některé firmy vrak odvezou sešrotují, předají doklad o ekologické likvidaci a i něco zaplatí. Cena se většinou pohybuje okolo 1000 kč. Nejlépe obvolat firmy které se podobnými věcmi zabývají v okolí. Přžes celou republiku ti pro vrak nikdo nepojede.

anonym

V ČR lze auto (vrak) k sešrotování také prodat – do ´kovošrotu´ (za cca 1000–1500 Kč – jak kde). „ten člověk“ vrak rozebere, roztřídí různé druhy odpadu (kov, sklo, plast…) a tyto suroviny prodá.
Více peněz pak můžeš vydělat tak, že separaci a prodej jednotlivých druhů uděláš sám (ale pozor – abys pak od někoho získal potvrzení o ekologické likvidaci kvůli odhlášení auta z registru).
😉

cukrar

postcd,
Ano, u nás předáte vozidlo na ekologickou likvidaci oprávněné firmě. Podle druhu vozidla dostanete od 500do 5000Kč.