Boy 13

Dá se zhubnout procházkama?

Chci zhubnout alespoň 20 kilo, z 90 na 70 kg
Když budu jíst, co jsem doposud zvyklý, ale budu mít denně třeba chodit na 2 hodinkové procházky zhubnu? A jak za jak dlouho a kolik? Díky

Nejlepší odpověď
nyjono

Není procházka jako procházka.
Abyměla chůze aspoň trochu efekt. je potřeba se aspoň zapotit. To znamená rychlou chůzi. Orientačně min 6.5 – 7 km/hod.
A pokud nejsi zvyklý, je potřeba se k tomu dopracovat. Tak rychlé tempo bez treninku nevydržíš 2 hodiny.
Ale základem pro redukci váhy je stejně stravování. Tedy změna ve stravování.

Další odpovědi
orwell

Ty procházky jsou v pořádku, ale obávám se, že bez změny stravování moc nezhubneš. Rozhodně 20 kg to nebude. To by vyžadovalo nějakou intenzivní fyzickou námahu a tou procházka není. Takhle třeba přeházet lopatou 50 metráků uhlí, to je jiná. Pokud to ale zase zneutralizuješ u talíře, je to marný boj. Sundat 20 kg tak, abys je zase nenabral zpět, je boj na dlouhou dobu, tak aspoň 2 roky. Taky jsi je nenabral za dva měsíce. Porada s lékařem před zahájením hubnutí by neškodila.

zbyndo

Tou cestou, ako píšeš, nemáš šancu. Jediná cesta je poriadne ubrať príjem kalórií, a vydať, (spáliť) ich viac. Ak nechceš tvrdšie cvičiť, môže byť chôdza, ale rýchla, a aspoň 40 min., tak aby za ten čas neklesol pulz pod 70% maxima. A trpezlivosť

elkon

Procházky ano, ale je potřeba nejíst večer. Krokoměr v mobilu ti spočítá kolik jsi ušel km a spálil při tom kalorií.

mosoj

Dá, ale jenom za určitých podmínek.
Důležitá je intenzita pohybu., zátěž. Sleduje se tepová frekvence, musí být vyšší než je při normálním pohybu.
Energetický výdej musí být trvale vyšší než příjem potravou!!!!
http://www.zdra­vyzivotscukrov­kou.cz/pohyb/vy­pocet-vhodne-tepove-frekvence

Chůze je nejpřirozenější formou pohybu a nejjednodušším způsobem jak si udržet, či
zpět získat optimální tělesnou hmotnost a kondici. Chůze je ideální pro jedince s vysokým
krevním tlakem, kloubními problémy nebo starší občany, u kterých by jiný sport vedl
k nezdravému zatěžování kloubů a vazů. Chůze je mnohem bezpečnější oproti běhu,
především díky absenci letové fáze. Snižuje se riziko pádu, ale také klouby dolních končetin
nejsou tolik přetěžovány. Pozitivní vliv chůze na zdraví se projeví už po třech měsících, kdy
se snižují hodnoty „nebezpečných“ tuků v krvi, klesá krevní tlak a cukr a zvyšuje se celková
tělesná zdatnost. Bylo prokázáno, že stačí denně ujít deset až dvanáct tisíc kroků, přibližně 7-
8 kilometrů, které povedou ke zlepšení kondice a zmíněných změn v organismu. Vysoce
efektivní je především chůze při rychlostech vyšších než 5 km/hod. I u chůze bychom měli
dodržovat určitá pravidla. Chůze by měla být plynulá, kroky stejně dlouhé, jeli to možné držet
vzpřímený postoj, nezapomínat na správné dýchání a práci rukou. Aby naše chůze měla
požadovaný efekt, může nám k tomu dopomoci tzv. krokoměr. I s krokoměrem si je však
dobré (stejně jako se stravováním) vést záznamy, v tomto případě o naší pohybové aktivitě.
Uvidíme pak naše pokroky a časem zjistíme, že dokážeme ujít větší a větší vzdálenost, než
jsme byli schopni ujít dříve. Dle mého názoru, pokud budeme brát v potaz obézní, ale jinak
zdravé jedince ve smyslu schopnosti chůze bez komplikací, tak zde veškeré výmluvy o
nemožnosti pohybové aktivity končí! Chůze je možná v jakoukoli denní i noční dobu a
v jakémkoli počasí, na kterémkoliv místě, samostatně i ve skupině a nestojí nás žádné
finanční prostředky. Pokud si to nebudeme přát, nikdo s námi na našem tichém cvičení
nemusí být a nemůžeme se tak vymlouvat, že se před ostatními lidmi stydíme a pohybovou
činnost provozovat nebudeme. Při chůzi se můžeme obdivovat krásou přírody v parcích nebo
lesích, případně poslouchat svou oblíbenou hudbu, která nás v našem pohybu bu

Emefej

Ano, částečně to pomůže. Já jsem hubnul pomocí každodenní proházky viz mapa https://mapy.cz/tu­risticka?plano­vani-trasy&x=14.0756636&y=5­0.6212287&z=1­5&rc=9gBs9x-zKImOnfAM&rs=ad­dr&rs=coor&ri=111955­48&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A­132%7D&xc=%5B%5D a pomohlo to.

Kelt

Jednoznačná odpověď – Ano.Někde si můžeš vyhledat energetický výdej při různé rychlosti chůze a pak si podle toho připravit plán. Více se hýbat a méně jíst. Když budeš mít větší výdej energie než příjem, tak se výsledek dostaví.

Roman71

Zhubnout procházkami? No, svižnou chůzí, úpravou jídelníčku a pravidelností ve stravování by se něčeho dosáhnout dalo. Nebude to tak rychle a velkou roli hraje věk. Do čtyřicítky to jde ještě celkem snadno 😉 mám osobně vyzkoušeno.