KubikS7

Dá se zeměpisně určit , kde leželo území bojovných žen Amazonek? Zajímalo by mě také , kde ležela zahrada Hesperidek.

Nejlepší odpověď
annas

Zkus si zadat do Google třeba výraz Amazonky.
Doplňuji:
Jinak také http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsou-amazonky-jen-postavy-z-baji-nebo-jde-o-historicky-dolozene-spolecenstvi

Další odpovědi
MK44

Amazonky měly žít na východ od řeckého světa, možná za Černým mořem. Základem pověsti můžou být bojovníci drobnější postavy, snad mongoloidní rasy, jejichž účes nebo „make-up“ mohl Řekům připomínat ženskou úpravu. Jinou možností jsou skutečně bojující ženy, jejichž muži padli v boji nebo v době napadení nebyli doma.
Hesper je řecky „večer“, což napovídá, že tato bájná země ležela na západě. Možná jde o úrodné oblasti dnešního Maroka. Možná!