pusinka50

Dá se ze ZMRAZENÉHO pekingského zelí (ta dlouhá šiška), uvařit nějaké jídlo?

Lze pekingské zelí po vyndání z mrazáku nějak zpracovat? Zapékám v jednom kastrolu např. maso s brambory, mrkví a nakrájeným hlávkovým zelím. Lze toto udělat i s pekingským nebo ho mám vyhodit?
Jde o tu vodu, co pustí při rozmražení a jestli pak bude poživatelné, nezkoušeli jste? Případný recept?

Nejlepší odpověď
briketka10

Nejdříve dej zelí rozmrazit.
A můžeš se dát do vaření:-D

http://www.li­dovky.cz/ani-mrazak-neni-vsemocny-jidlo-uchova-maximalne-rok-fha-/dobra-chut.aspx?c=A140318­_182946_dobra-chut_ebr

Záleží též na tom, jak dlouho
to zelí v mrazáku bylo.
Jinak já zeleninu předtím vařím
a poté ukládám do sáčku i maso
pro kocourka v malých dávkách.

Ať se Ti vaření daří :)

Další odpovědi
gecco

Moravské zelí…
Jen to musíš rychle nakrájet (ztuhlé) a pak vychutit…
😉

Kepler

Myslím, že to zmrazení ničemu nevadí, receptů je spousta.
http://www.my­tastecz.com/se­arch/?q=pekin­gsk%C3%A9%20zel%C3%AD

zjentek

Já bych to rovnou vyhodil.
Jednou jsem si naložil skleničku „kapari“ z lichořeřišnice a byla to delikatesa, tak jsem toho tady na Prajzské chtěl víc a lichořeřišnici jsem následující rok sbíral celou sezonu a postupně přidával do mrazáku a po sezoně jsem „to“ naložil, bylo toho hafo skleniček, v duchu jsem už byl blažený, kolik toho mám a kde všude se pochlubím… Pak jsem to ochutnal, málem vyblil a vyhodil. Sousedi se mi smáli a tak jsem pro sichr vyhodil všechn o zelené z mrazáku, krom libečku a kopru. Asi tak. A funguje to! ;)