Kepler

Dá se zboží zabalené v jednorázovém obalu vyzkoušet v prodejně?

Dejme tomu sluchátka do uší, zabalené v plastronu? Je nutné je vyzkoušet na vlastním mp3 přehrávači, protože na jiném přístroji tatáž sluchátka nebyla tak dobrá.

Nejlepší odpověď
Mp2

Dříve visela sluchátka např. V Electro wordu na vyzkoušení..
Ale v případě téch špuntů… Si troufnu říct, že to možné není…
Je to jako kdyby sis chtél vyzkoušet spodní prádlo nebo kondom.. Špunty do uší.. Nafukovací pannu..
Určité si je ale lze zakoupit, ihned odzkoušet a vrátit nebo vyménit za jiné – s doplatkem.

Určitě bude v zákoně uvedeno,, že do určité hodnoty zboží nemusí zboží byt umožneno vyzkoušet.. Nebo taky že z hygienickych duvodu nelze zkoušet..

Další odpovědi
mosoj

Ne. Zboží koupíš, doma vyzkoušíš. Pokud funguje nemáš nárok na vrácení. Pokud nefunguje, máš nárok na výměnu či vrácení peněz. Platí i při koupi mimo kamennou prodejnu.
Jediný řetězec který znám a umožňuje vrácení, je Lidl.

nyjono

Většinou ne. Řeší se to poté reklamací.
Někde jsou ochotni ti zboží rozbalit.