reika

Dá se zbavit žlučníkových kamenů bez operace?

Nejlepší odpověď
gecco

Můžeš zkusit ultrazvuk – máš-li ´vhodnou kontelaci´, dojde k rozbití a následnému vyloučení kamenů žlučovodem.
😉
Ale nejlíp ti poradí lékař…

Další odpovědi
Agneta

Asi jen správnou dietou, rozpustí se samy, nebo častějším pitím piva – je kyselé a rozpouští :) fakt – říká se to, ale nezaručuji:D

suaeda

Existovalo a existuje množství různých lidových receptů jak se zbavit žlučníkových kamenů. Někomu to pomohlo a někomu pomohla jen kudla.
Plzeňské pivo (stačilo 1 denně) mne osobně zlikvidovalo ledvinové kameny.

cochee

Bezoperačně se dá některá choleolitiáza odstranit při vyšetření ERCP. To se však indikuje jako vyšetření, nikoliv jako přímo zákrok pro odstranění kamenů.