stela

Dá se žádat o občanský prukaz.Né v místě trvalého bydliště?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jedná-li se o vydání občanského průkazu se strojově čitelnými údaji s čipem nebo bez čipu, může občan podat žádost:
u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze u úřadu městské části Prahy 1 až 22

Žádost o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů se podává pouze u místně příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností, kterým je:

obecní úřad obce s rozšířenou působností (v hlavním městě Praze úřad městské části Prahy 1 až 22), v jehož obvodu je občan hlášen k trvalému pobytu

a další podrobnosti v odkazu

Zdroj: http://www.pra­ha1.cz/cps/psv-odbory-vydani-obcanskeho-prukazu.html?show=f­ull

Další odpovědi
kuba007

jo

tomáš007

Ne asi.