Avatar uživatele
bolak

Dá se z očí odhalit, kdy se člověk dívá takříkajíc „doblba“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, briketka10 před 3013 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zřejmě ano – je vidět na obrázku.

„Vizualizace: Pokud se díváme očima rozostřeně do dálky, vizualizujeme zrakové představy. Někdy se tomuto pohledu říká, pohled do blba.“

http://silamoz­ku.cz/cteni-v-ocich/

--

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Můj známý má na to přirovnání „čumíš jak nemocné tele“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

To je celkem složitý. Podle mýho, nejlepším příměrem opaku je „zářivý pohled“, který je v lidský populaci hodně vzácný a spatříš-li ten zářivý, okamžitě vidíš, že dotyčný se nedívá doblba.
Ale taky je možný se zářivýmu pohledu dívat přímo do očí a nevidět jej ..to když „civíš doblba“ a ani to zrovna o sobě nevíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danina65

Kdo ví, jak to je doopravdy.Když se člověk zahledí do blba, může to znamenat, že zrovna prožívá drobnější epileptický záchvat.Nebo je třeba jen zamilovaný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Danina65: a co když mu u toho ještě ukápne slina, která je to z variant?

před 3006 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

Já koukám pokaždý jinak, někdy do zdi vytřeštěným
pohledem, anebo jak se říká " Chytám lelky", prostě,
jako blbeček 😁

před 3012 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

annas: zajímavý.. já mám ještě jeden pohled, dívám se rovně nahoru, a to když počítám čísla, ale takovej obrázek tam není :)

před 3012 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

dudu: já vim že tele, ale jestli se v těch očích něco děje, jako že se rozšířej zorničky, nebo každý voko začne vokouknět jinam, nebo jakou metodikou se to pozná, když by to chtěl někdo někomu popsat a ne jen říct „já to na něm prostě vidím, jak čumí jako debil“..

před 3013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Lépe než paní Annas to popsat neumím. Dotyčný jakoby cestoval prostorem i časem a jeho duch se nacházel kdesi mimo tělo.

před 3012 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek