bolak

Dá se z očí odhalit, kdy se člověk dívá takříkajíc „doblba“?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě ano – je vidět na obrázku.

„Vizualizace: Pokud se díváme očima rozostřeně do dálky, vizualizujeme zrakové představy. Někdy se tomuto pohledu říká, pohled do blba.“

http://silamoz­ku.cz/cteni-v-ocich/

--

Další odpovědi
dudu

Můj známý má na to přirovnání „čumíš jak nemocné tele“.

zjentek

To je celkem složitý. Podle mýho, nejlepším příměrem opaku je „zářivý pohled“, který je v lidský populaci hodně vzácný a spatříš-li ten zářivý, okamžitě vidíš, že dotyčný se nedívá doblba.
Ale taky je možný se zářivýmu pohledu dívat přímo do očí a nevidět jej ..to když „civíš doblba“ a ani to zrovna o sobě nevíš.

Danina65

Kdo ví, jak to je doopravdy.Když se člověk zahledí do blba, může to znamenat, že zrovna prožívá drobnější epileptický záchvat.Nebo je třeba jen zamilovaný.

bolak

Danina65: a co když mu u toho ještě ukápne slina, která je to z variant?

briketka10

Já koukám pokaždý jinak, někdy do zdi vytřeštěným
pohledem, anebo jak se říká " Chytám lelky", prostě,
jako blbeček 😁

bolak

annas: zajímavý.. já mám ještě jeden pohled, dívám se rovně nahoru, a to když počítám čísla, ale takovej obrázek tam není :)

bolak

dudu: já vim že tele, ale jestli se v těch očích něco děje, jako že se rozšířej zorničky, nebo každý voko začne vokouknět jinam, nebo jakou metodikou se to pozná, když by to chtěl někdo někomu popsat a ne jen říct „já to na něm prostě vidím, jak čumí jako debil“..

dudu

Lépe než paní Annas to popsat neumím. Dotyčný jakoby cestoval prostorem i časem a jeho duch se nacházel kdesi mimo tělo.