Rabi7

Dá se z mobilu vytvořit bootovaci FLashku?

Když tam nahrju připraveny boot nacte mi PC ten telefon? asi ne co?
Doplňuji:
potrebuji nainstalovat Ubuntu a nemam zadnou flash pamet. a smazat telefon take neni to co bych si pral :D

jj nacte se jako normalni flashka v PC

Odpovědi
huxa

Bezproblému, jelikož v mobilu je téměř naprosto stejná paměť jako na flashce, akorát bys musel dobře upravit patrioty, popř. nejlépe celý firmware/OS mobilu odstranit, naformátovat a mít tam pouze bootovací OS.

anonym

Telefony mají obvykle nevelkou základní paměť, takže viz Huxa.
Případně bys mohl pro ´boot´ použít rozšiřující kartu telefonu.
😉
Každopádně to ale předpokládá, že telefon je možné připojit jako mass-storage (PC jej přes USB přímo načte) – tedy nikoli jen přes nějakého managera naistalovaného v PC.
Doplňuji:
Obávám se, že flashku potřebuješ zformátovat na FAT32, takže kompletní vymazání skutečně hrozí…
😉
Viz – http://wiki.u­buntu.cz/insta­lace/z_flash_d­isku