bolak

Dá se z DNA určit, že měl dotyčný předka, který byl zplozen incestem?

Například dědečka, prababičku a tak podobně?
Doplňuji:
mowla: já? né, já jsem si jistojistě jistej, ale ta druhá hlava se mi neustále snaží nasadit brouka do hlavy..

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – i ve vzdálenější minulosti…
Máš nějaké podezření?
😉
Doplňuji:
Ta druhá do té první??
😉

Další odpovědi
Emefej

Ano, jde to.

Reezo

No jelikož Adam a Eva byli první tak… Vlastně jsme tak nějak všichni bratři a sestry ne? 🙂

arygnoc

odpoveď nie je taká jednoduchá, najmä pokiaľ sa jedná o ‚stopovanie‘ v 2. či dokonca 3. alebo ďalšej generácii, kde to môže byť i už skoro nemožné.

tam by pomohli použiteľné ostatky (z forenzného hľadiska) predkov a to najlepšie z materskej línie a k tomu ešte aspoň dvoch súrodencov (kvôli rozlíšeniu otcovskej línie – matka je istá, otec je menej istý).

bolak

mowla: Pravda je ta že jsem dneska narazil na článek o tý holce co měla v 5ti letech dítě, a psali tam že obvinili otce z incestu, ale nic mu nemohli dokázat. Samozřejmě to bylo před nějakými 70 lety nebo kdy, takže DNA ještě nepřipadala v úvahu, ale v dnešní době, pokud by měla nějaký potomky, by se to dalo objasnit.