Autista

Dá se z dítka vychovat psychopat?

Např. hodně špatnou výchovou, nebo se člověk takový musí narodit?

Nejlepší odpověď
annas

Jiné - odpověď

Opět jedna studie, jíž můžete či nemusíte věřit.

https://www.ma­minka.cz/clanek/sedm-znaku-podle-kterych-poznate-ze-z-ditete-roste-psychopat

“Že je dítě psychopat, lze zjistit už ve třech letech, vyplývá to z mezinárodní studie, která sledovala, jak děti reagují na různé výrazy obličeje a na neutrální či nepříjemné obrázky. Už velmi malé děti projevují bezcitné a emocí prosté reakce, které jsou spojované s poruchou osobnosti.” Atd.

Souvisí to s tím, že tato porucha osobností je genetická.

Myslím si, že někdy stačí si všímat dětí a člověk si uvědomí, , že se dítě chová nějak nenormálně. Netvrdím, že jde přímo o psychopata, ale pokud je někdo neupozorní, reakce se zhoršují.

Rodiče si dětí příliš nevšímají, tudíž může z “tyrana”, trýznitele zvířat, závistivce,l zlostného dítěte, které si vynucuje pozornost, a třeba zuřivostí či pláčem atd. vyrůst psychopat, protože má pro to předpoklady.. V dospělosti bude mít mnohem větší problem.

Tudíž výchova může tento stav částečně zlepšit, ale i zhoršit. Záleží tedy nejen na genech, ale i na výchově a sociálním prostředí v němž se dítě pohybuje.

Další odpovědi
Gus_Fring

Dá se tak vychovat

Myslím, že dá. Jinak mě překvapuje poslední odpověď. Psychopat by o sobě neřekl, že je psychopat. Příkladem může být můj spolužák či první psychopat ve filmu Kobra se Slyem. Ten o sobě tvrdil, že je hrdina.

marci1

Člověk se s tím musí narodit

Člověk se psychopatem musí narodit, ale samozřejmě špatná výchova k jeho vyšší „psychopatii“ může přispět. Trpí tím 1 z 25 lidí a jak psychopata poznat (v odkazu): https://www.frek­vence1.cz/clan­ky/zivotni-styl/mate-v-zivote-psychopata-10-signalu-ktere-vas-mohou-vcas-varovat.shtml
🙂

Ametyst

JÁ SEM PSYCHOPAT, a ti na sebe nepráskají.

Trochu jsem se preklepla,omlouvám se, na tu otázku vlastně nemám názor. Takže Jiný názor.

elkon

Člověk se s tím musí narodit

Je to vrozená porucha.

Lgee

Dá se tak vychovat