surikata001

Dá se vyšetřit magnetickou rezonancí celé tělo, nebo jenom části (kosti)?

Hezký večer/den,

chtěla bych se zeptat, jestli někdo netušíte, jestli je magnetická rezonance jenom na kosti, anebo jestli poskytne stejně kvalitní službu jako CT. Měla bych absolvovat vyšetření celého těla pomocí CT a radši bych šla na magnetickou rezonanci kvůli absenci záření. Jsou na magnetické rezonanci taky vidět jednotlivé orgány včetně změn? Děkuji moc! 🙂

Nejlepší odpověď
briketka10

Na MRI je vidět vše podrobněji než na CT a RTG.
Jednotlivé orgány též.

Tady je článek, který stojí za přečtení, že se na MRI
vyšetřují všechny orgány:
http://vysetre­ni.vitalion.cz/mag­neticka-rezonance/

Další odpovědi
marci1

Záleží na tom, o jakém vyšetření rozhodne lékař. Provoz rezonance je velmi drahý.
"Magnetická rezonance se užívá zejména při podezření na cévní či nádorová onemocnění mozku, při poraněních páteře a výhřezech meziobratlových plotének. Své místo má ale také při zobrazení pohybového aparátu. Lékař si vklidu prohlédne Váš meniskus (část kolene), aniž by Vám do kolena operačně zaváděl artroskop. Metodou lze jednoduše zobrazit celé tělo. Jedině kosti nejsou vhodné ke sledování tímto vyšetřením. Je to proto, že neobsahují téměř žádnou vodu. " 🙂

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/medici­na/nemoci-lecba/magneticka-rezonance-prubeh-vysetreni-princip-indikace

Danina65

Moji lékaři jsou nesmírně zvědaví, a touto metodou si mě prohlížejí dočista celou.