leader

Dá se vydělávat pronájmem bytů?

Někteří lidé mají např. 10 bytů a žijí jen z toho.Najmou si ještě správce a mají to bez starostí.Na co si dát pozor,nebo v jakých lokalitách a městech koupit byt/dům? děkuji

Nejlepší odpověď
lexx

dá se…pokud nájemníci platí včas a v dostatečné výši, ale nevěř, bez starosti to nebude, je to byznys a riziko jako jinde

Další odpovědi
Drap

Nejlépe v těch městech a lokalitách, kde se dá předpokládat dlouhodobý zájem o byty.

postcd

Podle mě se takto dá vydělávat. Jen je potřeba zjistit zda v daném městě je nízká nezaměstnanost a zda také nabídka výrazně nepřevyšuje poptávku

cukrar

Jelikož dělám správce několika baráků, odpověď je ANO, vyplatí se to.

Hlada

Z pronájmu bytů, které spravuje SVJ, je hrubý zisk 5–6%. Vzhledem k možnosti koupě bytu v osobním vlastnictví na hypotéku dlouhodobé nájemní bydlení klesá na popularitě. Častější je krátkodobý nájem a nájemníci jsou často problémoví. Zároveň mají značnou právní ochranu. Celkem vzato je s tím dost práce za nevalný zisk. Bytů je dost, takže likvidita nic moc. Výhodou je nízké riziko i když v posledních letech bylo možné prodělat i na nemovitostech.

ReHu

Zcela jistě dá. Ale bez starostí to není.
Také potřebuješ vysoké vstupní investice, informace ( kde a jaké byty) a zkušenosti.
A rady, ty jsou hodně cenné.

George5

určitě se z toho žít dá, ale musíš narazit na spolehlivé lidi, kteří Ti budou platit včas.