kttre

Dá se vydělat převáděním pozemku na stavební parcelu a nasledným prodejem?

Ahoj,
Nedávno, když jsem se zamyslela nad nevyužitými „loukami“ na vesnici kde jsem vyrůstala a napadla mě právě tato otázka. V lokalitě je o bydlení velký zájem ale vesnice je to malá, domy na prodej téměř nebývají avšak tyto plochy nejsou využívány a patří městu. Je vůbec možné takovéto plochy odkoupit? Samozřejmě vím, že převedení na stavební parcelu obnáší nahlédnutí do územního plánu a podobně, vrtá mi však v hlavě co by kdyby.
předem děkuji za odpověď

Odpovědi
Drap

Samozřejmě že lze odkoupit, pokud vlastník hodlá prodat. Ke stavbě čehokoli nestačí nahlédnout d územního plánu, ale musí být provedena změna územního plánu a povoleno na dané lokalitě stavět.