dust8

Dá se vůbec vyléčit nesnášenlivost vůči lidem?

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Jedinec, který nemá rád určité jedince, je ovlivněn často geneticky, v dětství výchovou příliš tvrdou, nebo naopak benevolencí, sociálním prostředím – vrstevníky, c často postrádá sociální inteligenci, empatii atd.

K projevu nesnášenlivosti patří egoismus, sobectví, závist, manipulace atd.

Pokud lidé neuznávají sedmero hlavních hříchů, znevažují sedm přikazání, tedy pravidla morálky z Desatera, těžko se změní. Nejde jen o věřící, ale platí obecně.

Zlo je překážkou pro uplatňování dobra.

Jak jsem napsala u své otázky, je třeba změnit způsob myšlení, což je pro někoho velmi těžké. Všechno vzniká v hlavě.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-jediny-koutek-ve-vesmiru-ktery-muzes-s-jistotou-zlepsit-a-to-jsi-ty-sam-pomuze-tomu-zmena-zpusobu-mysleni

Další odpovědi
Gonfaloniér

Ano, protože...

… protože se stačí naučit tolerantnosti, trpělivosti (klidu) a porozumění.
Zvýšit si sebevědomí, víc číst a vzdělávat se, meditovat, chodit mezi lidi a komunikovat s nimi.
Kulturně se vzdělávat, víc se o to zajímat a o ty lidi, snažit se porozumět ostatním, vcítit se do nich (vypěstovat si dostatečné EQ).
Naučit se mluvit, komunikovat. Pak je všechno snazší.
Člověk je tvor společenský a bez společnosti nemáš nic. Ani peníze, bohatství, atd. Protože to souvisí s ostatními lidmi, přímo to na nich závisí (a taky jejich výtvorech, pomoci/spolupráci, výrobcích a službách).
I introvert, melancholici se musí přizpůsobit a využívat té spolupráce a kontaktu s ostátními. Začlenit se.
Vnímání světa i ostatních pramení z nás samých a našich myšlenek. Nic, co by se nedalo změnit, či ovlivnit.

paul1

Ano, protože...

se dá pomocí psychologa většinu nesnášenlivých lidí naučit empatii.

ivzez

Jiná odpověď

Spíše bych se přiklonila k variantě, že ne,
protože empatie, snášenlivost, vstřícnost apod. se nedají vynutit a zpravidla ani naučit.

annas

Zatrhla jsem " Jiná odpověď", napsala text, zazvonil telefon, potřebovala jsem ještě překontrolovala, tudíž odeslala se zpožděním. Nikdy bych neodeslala odpověď v anketě bez nějaké legendy.