Lurius

Dá se vůbec u animáků rozeznat vyšší rozlišení?

Tak si říkám že dokud to není vyloženě pixelovité tak snad žádný animák nemá takovou úroveň detailů aby to na něm bylo vidět

Odpovědi
Edison

V zásadě jde o velikost pixelu a pozorovací vzdálenosti. Je to jen o rozlišovací schopnosti oka, zobrazovacího zařízení, zdrojového obrazu a pozorovacích úhlech. V zásadě je to jednoduchá geometrie.

anonym

Tak tohle jistě není pravda existuje řada animovaných filmů, které jsou renderované s velmi vysokou úrovní detailů jednotlivých textur a 3D modelů. Typický příklad je třeba z poslední doby a Lví král. Ten můžete získat i v rozlišení 4K a rozhodně v tomto případě i tak vysoké rozlišení má smysl. Viz https://youtu.be/g-Lqix0QaU4